5 idealnych miejsc na zimowy wypoczynek

Okazuje się, że wybór idealnego miejsca na ferie to nie taka prosta sprawa. Zawsze zadajemy sobie pytanie czy zimą na pewno jest tam pięknie i czy będzie co robić w razie braku śniegu? O tych pytaniach możecie zapomnieć - wybraliśmy dla Was idealne miejsca na zimowy rodzinny wypoczynek.

Szczyrk

Ze względu na swoje atrakcyjne położenie, walory turystyczne i największą w Polsce ilość tras narciarskich, Szczyrk słusznie nazywany jest zimową stolicą. Narciarze mogą korzystać z blisko 50 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności - od bardzo łatwych dla początkujących narciarzy po trasy wymagające dużych umiejętności. Większość z nich jest sztucznie naśnieżana i oświetlona.

W Szczyrku, do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest blisko 60 km tras narciarskich. Nartostrady podzielono na cztery kategorie, w zależności od stopnia trudności. Po całym dniu pełnym atrakcji warto wpaść do licznych góralskich chat na tradycyjnego grzańca.

Białka Tatrzańska Białka Tatrzańska Michal Adamowski/REPORTER/East News

Białka Tatrzańska

W zestawieniu miejsc, które warto odwiedzić zimą jest konkurencja dla Zakopanego - Białka Tatrzańska. Miejscowość ta zasłynęła za sprawą ośrodka narciarskiego "Kotelnica Białczańska". To tu możemy poszusować na nartach z pięknym widokiem na Tatry, zażywać kąpieli w basenach termalnych, a miłośnicy nart biegowych mają tu prawdziwy raj.To jednak nie koniec atrakcji, które oferuje Białka Tatrzańska... Kolejną jest kulig i śnieżne safari na skuterach!

Karpacz

Karpacz w czasie ferii zimowych jest jedną z miejscowości najczęściej wybieranych przez miłośników nart i snowboardu. Nic w tym dziwnego, w końcu dysponuje nie tylko dobrze przygotowanym kompleksem narciarskim Śnieżka, ale też kilkunastoma stokami różnych długości w samym mieście.

Zdecydowanie wartym polecenia jest wyciąg Winterpol Karpacz Biały Jar. Sześcioosobowe kanapy z osłonami i podgrzewanymi siedziskami wyróżniają ten obiekt narciarski nie tylko w Karpaczu, ale też w całych Sudetach.

Wisła

To co najbardziej kojarzy się z "Perłą Beskidów" to piękne krajobrazy, góralski folklor, doskonała regionalna kuchnia i sporty zimowe. O ogromnej atrakcyjności świadczy również niezwykła gościnność i otwartość jej mieszkańców.

Zimą wypoczywający w Wiśle turyści mają do dyspozycji piękne trasy do narciarstwa zjazdowego. Są one w większości oświetlone i zawsze znakomicie przygotowane. Wisła to także raj dla amatorów narciarstwa śladowego. Na Kubalonce znajdziemy bardzo dobrze przygotowane trasy biegowe.

Największą jednak atrakcją dla turystów jest skocznia narciarska im. Adama Małysza w Malince. Jest jedną z najnowocześniejszych na świecie. A po całodziennych atrakcjach, koniecznie trzeba wpaść do jednej z wielu karczm w Wiśle na rozgrzewającą kwaśnicę na wędzonych żeberkach.

Kołobrzeg i okolice

Od wielu już lat Polacy coraz częściej na zimowy wypoczynek wybierają morze. Ferie nad morzem to nowy trend, który z roku na rok zyskuje na popularności. Nie trzeba martwić się o śnieg, a powietrze przesycone jodem jest dużo zdrowsze niż w górach.

Za to widok zamarzniętego morza zimą, robi większe wrażenie niż szczyt Gubałówki. Ponadto jazda na biegówkach i spacery nordic walking wzdłuż plaży mogą skutecznie zastąpić jazdę na nartach ze stoku.