8 sposobów na przedłużenie świąt

Na Święta Bożego Narodzenia czekamy każdego roku z wielką radością, na choinkę, karpia, prezenty i całą rodzinę przy świątecznym stole. Zapewne każdy z nas chciałby aby ta chwila kilku świątecznych dni trwała zdecydowanie dłużej. Mamy dla Was prosty i sprawdzony sposób na to jak przedłużyć sobie święta.
Sałatka warzywna Sałatka warzywna Mariuszjbie, CC-BY-SA-3.0

1. Sałatka warzywna ponad wszystko!

Przynieś do pracy sałatkę. Rozpakuj ją i wyłóż na talerz, nie jedz z pudełka. Ma być świątecznie. Zrób sobie do tego herbatę, wyciągnij chleb i rozłóż obrus na biurku. Poczujesz święta, Twoi współpracownicy też.

2. Żyj iluzją

Zapakuj z powrotem prezenty z Wigilii, połóż pod choinką. A po powrocie z pracy zawołaj do rodziny: "Patrzcie, prezenty już są, hurraaa!"

Pamiętaj, żeby każdemu domownikowi, który już rozpakuje prezent zadawać pytanie: "I co? Co dostałeś?"

Pamiętaj, żeby prezenty rozpakowywać z pełnym brzuchem, tylko wtedy poczujesz się jak w Wigilię.

Barsz czerwony z uszkami Barsz czerwony z uszkami KAMILA KUBAT

3. Sekret tkwi w świątecznym stole...

Nie sprzątaj ze stołu świątecznego, zostaw talerze, sztućce i - ewentualnie przykryte folią - półmiski. Wrócisz z roboty, zapalisz świeczki i może znowu zaczynać wigilijną kolację, albo po prostu świąteczne śniadanie.

Nie wznoś zbyt wielu toastów, bo następnego dnia możesz się poczuć jak po Sylwestrze, a chodzi o Boże Narodzenie.

Last Christmas Last Christmas kadr z YouTube'a WhamVEVO

4. Muzyka i jeszcze raz muzyka

Po przyjściu do pracy stawiasz sprawę jasno, odpalając na cały regulator świąteczne piosenki. Wyjesz razem z Georgem Michaelem, że Last Christmas I gave you my heart.

Złowrogie spojrzenia kolegów i koleżanek rozładowujesz szczerym uśmiechem. To nic, że wyjdziesz na wariata, ważne, że przedłużyłeś święta!

5. I... jeszcze raz muzyka! :)

Dzwonek w Twoim telefonie to obowiązkowo świąteczna piosenka, wszystko jedno jaka. Nie wolno Ci jej zmieniać. Może być "All I Want For Christmas Is You", albo "Jingle Bells", albo "Jingle Bell Rock".

Jeśli chcesz, żeby było go często słychać mów raz na jakiś czas na głos: "O, kurcze, a gdzie jest mój telefon? Hej, może ktoś z was do mnie zadzwonić, bo nie wiem, gdzie mam komórkę?".

Do 5 razy powinno się udać. Potem mogą się wnerwić.

Kevin Kevin EAST NEWS

6. Filmowa katorga

"Kevin sam w domu", "Potop", "Pan Wołodyjowski" - umówmy się, te filmy można znaleźć niemal na każdej internetowej stronie, w dodatku zupełnie legalnie.

Nie krępuj się, oglądaj po jednym z nich we wtorek, środę i czwartek. W ten sposób święta przedłużysz o 3 dni, a przy okazji - oglądając filmy - dostrzeżesz detale, które umknęły Ci w ciągu ostatnich 15 lat.

Nie zapomnij nakazać rodzinie wspólnego oglądania. Wtedy klimat będzie bardziej intensywny.

Kolejka w sklepie Kolejka w sklepie WOJCIECH KARDAS

7. Sklepowe szaleństwo

Zrób świąteczne zakupy jeszcze raz, albo po prostu po wyjściu z pracy idź do sklepu spożywczego, znajdź najdłuższą kolejkę do kasy i stań w niej. Gdy będziesz się zbliżać do kasy, wyjdź z kolejki i stań w innej jeszcze raz.

Może nie przedłużysz w ten sposób samych świąt, ale możesz poczuć podniecenie, że skoro stoisz w kolejce w sklepie to najlepsze jeszcze przed Tobą, czyli słodkie świąteczne lenistwo.

Teściowa Teściowa East News

8. Teściowa ostatnią deską ratunku

To sposób dla ludzi odpowiedzialnych, którym na świętach naprawdę zależy, a najbardziej zależy im na przedłużeniu świątecznego klimatu.

Zanim wyjdziesz do pracy, wstań, podejdź do teściowej i powiedz łagodnie: "Mama jeszcze nie wyjeżdża, było tak fajnie". W ten sposób przedłużysz świąteczną atmosferę na pewno na dłużej i podbijesz serce teściowej... a to jest sprawa bezcenna.