10 ciekawostek z życia Prince'a

Prince to dużo więcej niż utalentowany artysta, który stworzył wiele przebojów. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek z jego życia, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć.

1. Lokalny patriota

Prince Rogers Nelson urodził się 7 czerwca 1958 roku w Minneapolis. Artysta wspierał swoje miasto jak tylko mógł. Wszystkie jego płyty były produkowane i pakowane właśnie tam. Poniżej możecie obejrzeć jeden z niewielu archiwalnych wywiadów Prince'a. Opowiada w nim o swojej miłości do miasta, w którym się wychował i niełatwych początkach. 

Prince Prince AP/FOTOLINK / East News

2. Walczył z piratami

Prince nie mógł pogodzić się z tym, że coraz więcej ludzi nielegalnie pobiera jego muzykę i udostępnia ją za darmo w internecie. W 2014 roku pozwał do sądu ludzi, którzy bezprawnie wrzucali do sieci nagrania z jego koncertów i na tym zarabiali. Niestety nie wygrał żadnej sprawy. 

3. Ulubione Denny's

Mogłoby się wydawać, że Prince jadał tylko w najlepszych i najdroższych restauracjach. Nic bardziej mylnego. Podczas kręcenia filmu "Purple Rain" swoje obiady jadał w taniej sieci knajp Denny's. Najczęściej wybierał spaghetti i sok pomarańczowy. 

4. Multiinstrumentalista

Prince był bardzo utalentowanym muzykiem. W jednym z wywiadów przyznał, że nic nie sprawia mu większej radości i go tak nie uspokaja, jak gra na jego ulubionych instrumentach. Podczas swoich koncertach Prince grał na wszystkim, co mu wpadło w ręce. Trzeba przyznać, że wychodziło mu to bardzo dobrze. Opanował 27 instrumentów i gdy nagrywał płyty mógł się obejść bez pomocy innych muzyków. 

AP Historical Hard Drive 2003 AP Historical Hard Drive 2003 ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

5. Odnalazł swoją pasję w wieku 7 lat

Dzieci w wieku 7 lat zwykle skupiają się na zabawie, nauce i innych uciechach beztroskiego życia, jednak Prince do nich nie należał.  Swoją pierwszą piosenkę zatytułowaną "Funk Machine" muzyk napisał i nagrał w wieku 7 lat! Imponujące, prawda?

6. "Like a Prayer"

Mało, kto wie, że Prince pomógł Madonnie w nagraniu jednego z jej największych hitów "Like a Prayer". Producent tej piosenki zdradził, że Prince zagrał w niej na gitarze. 

7. Występował u boku sław

Prince podczas swojej kariery występował u boku wielu wspaniałych gwiazd. Jako dwudziestolatek tańczył na scenie podczas koncertu Jamesa Browna. Później miał okazję  zaśpiewać na scenie razem z Michaelem Jacksonem

26.11.2010 - arch 26.11.2010 - arch AFP/EAST NEWS

8. Dorastał w biedzie

Młodzieńcze lata Prince'a nie należały do najłatwiejszych. Jego rodzina ledwo wiązała koniec z końcem. W jednym z wywiadów zdradził, że było tak źle, że gdy był głodny stał pod restauracją McDonald's i wdychał zapachy, aby oszukać swój organizm. Wielokrotnie powtarzał, że bieda sprawia, że ludzie są źli. On sam bywał bardzo często agresywny i atakował swoich kolegów. 

9. John Lennon

Prince był wielkim fanem Johna Lennona i zespołu The Beatles. Bardzo często podczas swoich koncertów grywał ich przeboje. 8 grudnia 1980 roku, gdy John Lennon został zamordowany przed swoim apartamentem w Nowym Jorku, Prince znajdował się wtedy zaledwie kilka przecznic dalej. 

10. Problemy z siostrą

Życie rodzinne artysty również bywało bardzo burzliwe. Jednym z nieprzyjemnych zdarzeń było otrzymanie wezwania do sądu pod koniec lat 80-tych. Przyrodnia siostra Prince'a oskarżyła go o to, że przypisał sobie autorstwo piosenki, którą ona napisała. Sąd uznał, że tekst Lorny Nelson nie ma nic wspólnego z tekstem piosenki "U Got The look". Bez przesady, Prince nie musiał nikomu kraść pomysłów.