6 najsłynniejszych filmowych hoteli

Są nie tylko piekne, ale także luksusowe. Gościły największe sławy światowego showbiznesu - a mowa o hotelach. Oprócz tego, że pobyt w nich jest bardzo drogi, to zagrały główne role w kultowych filmach. Oto szóstka najsłynniejszych z nich.
Pretty Woman / Richard Gere Pretty Woman / Richard Gere East News

1. Hotel Beverly Wilshire

Hotel ten znajduje się w Los Angeles tuż przy najsłynniejszej ulicy Beverly Hills, czyli Rodeo Drive. Hotel zagrał w wielu filmach, to tutaj nakręcono "Seks w wielkim mieście", "Gliniarza z Beverly Hills" z Eddiem Murphy czy "Pretty Woman" z Richardem Gerem i Julią Roberts.

Hotel jest tak dobrze znany, że miejscowi nazywają go "Pretty Woman Hotel". Jedna noc tutaj kosztuje średnio około 780 dolarów.

Degli Orafi Degli Orafi materiały prasowe

2. Hotel Degli Orafi

Kolejnym kultowym hotelem na liście jest włoski Hotel Degli Orafi, który znajduję sie we Florencji. Zagrał on w w filmie "Pokój z widokiem" z Daniel Day-Lewis, Judi Dench i Heleną Bonham Carter w głównych rolach.

Widzowie zapewne pamiętać będą scene z pokoju 414, który posiada olbrzymi taras z widokiem na słynny most Złotników. Jeśli chcecie zobaczyć to na własne oczy, to doba w tym hotelu kosztuje około 250 euro za pokój.

Hotel Regina Hotel Regina East News

3. Hotel Regina Louvre

Hotel ten znajduję sie w centrum Paryża z przepięknym widokiem na wieżę Eiffla. W tym hotelu rozgrywały się słynne sceny w filmie "Tożsamość Bourne'a", gdzie główną rolę zagrał Matt Damon, a towarzyszyli mu Clive Owen i Julia Stiles.

Jeśli macie ochotę zasmakować filmowych wrażeń w tym hotelu, to musicie przygotować się na wydatek około 370 euro za noc.

Taj lake palace Taj lake palace East News

4. Hotel Taj Lake Palace

W rankingu najsłynniejszych hoteli, które zagrały w filmach nie mogło zabraknąc hotelu Taj Lake Palace.Ten wspaniały indyjski hotel zagrał w filmie "Ośmiorniczka". Jest to trzynasty film o przygodach legendarnego Jamesa Bonda, tym razem w postać brytyjskiego agenta wcielił się po raz szósty Roger Moore. Wiele scen w tym filmie kręconych było na dachu hotelu z którego podziwiać można widok na jezioro.

Jedna noc w tym hotelu kosztuje średnio 700 euro.

Kevin sam w Nowym Jorku Kevin sam w Nowym Jorku EAST NEWS

5. Hotel The Plaza

Luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się w Nowym Jorku na Manhattanie, jest położony przy skrzyżowaniu Central Park South i Piątej Alei. Fani komedii doskonale kojarzą go z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku". W 2018 roku z okazji 25. rocznicy filmu, hotel przygotował specjalne atrakcje dla gości, którzy chcą poczuć się jak Kevin w filmie.

Przyjemność ta kosztuje około 900 dolarów.

Między słowami Między słowami FOCUS FEATURES / SATO, YOSHIO / Album / EAST NEWS

6. Hotel Park Hyatt

Ten pięciogwiazdgowy hotel znajduję się w Tokyo. Zagrał w filmie "Między słowami" z Billem Murrayem i Scarlett Johansson. Uważni fani tego filmu nie zapomną pięknego baru, w którym bohaterowie popijają smaczne koktajle. Z najwyższego piętra hotelu przy pięknej pogodzie można zobczyć wierzchołek góry Fudżi.

Aby na moment poczuć się jak w filmie za pobyt w hotelu zapłacimy około 700 dolarów za noc.