10 gwiazd kochających zwierzęta

Gwiazdy kochają zwierzęta. Chętnie pozują do zdjęć ze swoimi pupilami, równie chętnie wspierają akcje charytatywne na rzecz psów czy kotów. Niekiedy pozwalają nam podejrzeć jakie wygody i luksusy zapewniają swoim pupilom. Poznajcie najdziwniejszych i zaskakujących podopiecznych gwiazd z pierwszych stron gazet.
Mike Tyson Mike Tyson Christopher Ameruoso/LC Animals/Splash/EAST NEWS

Mike Tyson

Jednym z najsłynniejszych miłośników zwierząt jest bokser Mike Tyson. Tygrys bengalski, który wystąpił u boku Tysona w filmie "Kac Vegas 2" był jednym z trzech dzikich kotów należących do sportowca. Kiedy okazało się, że Tyson nie posiada odpowiedniej licencji na ich posiadanie, tygrysy zostały odesłane do ośrodka w Colorado.

Znana jest również miłość bokserskiego mistrza do gołębi. Jak wspomina Tyson, właśnie przez gołębie rozpadł się jeden z jego związków. Jego partnerka nie tolerowała gołębi do tego stopnia, że jednego postanowiła ugotować. To nie mogło się spodobać żelaznemu Mike'owi

Kadr z filmu Człowiek, który gapił się na kozy Kadr z filmu Człowiek, który gapił się na kozy EAST NEWS

George Clooney

Rozpoznawalnością niewiele mniejszą od swojego właściciela mogła pochwalić się należąca do George'a Clooneya czarna świnka Max. Świnka chętnie brała udział w sesjach zdjęciowych, stając się jednym z najpopularniejszych zwierząt Hollywood. Kiedy właściciel Maxa znikał na dłużej, świnka z tęsknoty przestawała jeść, a po powrocie aktor fundował swojemu pupilowi psychoterapię! "Z nikim nie przebywałem tak długo pod jednym dachem" - wspominał Clooney.

Reese Witherspoon Reese Witherspoon Splash News/EAST NEWS

Reese Witherspoon

Reese Witherspoon lubi wiejskie życie. Aktorka jest właścicielką posiadłości na której mieszkają osły, kury, kozy, kucyk i świnie. Jej ulubieńcami jest para osłów o imionach Honky i Tonky. Miłości do nieparzystokopytnych nie podzielają sąsiedzi aktorki, którzy skarżą się, że zwierzęta są uciążliwe i hałaśliwe. Ale gwiazda nie zważając na sąsiadów konsekwentnie powiększa zwierzyniec.

Kadr z filmu Australia Kadr z filmu Australia EAST NEWS/EAST NEWS

Nicole Kidman

Miłośniczką parzystokopytnych z rodziny wielbłądowatych jest inna gwiazda Hollywood - Nicole Kidman. Aktorka ma fermę ekologiczną, na której spotkać można alpaki. Dlaczego właśnie te zwierzęta? Nicole Kidman wyjaśnia: "Bo one są ładne i mają długie rzęsy".

Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld AFP/EAST NEWS

Karl Lagerfeld

Najsłynniejszą kotką świata jest Choupette rasy ragdoll. Nie każdy mruczek może pochwalić się książką na swój temat. O Choupette napisano dwie. Jej właściciel, Karl Lagerfeld, zatrudnił dla niej dwie opiekunki: jedną na dzień, jedną na noc, bo zwierzak nie lubi samotności. Kotka ma do dyspozycji całą świtę: prywatnego kucharza, weterynarza, ochroniarza i szofera. Do tego kolekcję biżuterii i własną kolekcję akcesoriów i gadżetów dostępną w sklepach jej właściciela na całym świecie.

Slash Slash East News

Slash

Znanym miłośnikiem węży jest Slash - gitarzysta Guns N' Roses. Kiedyś chwalił się, że ma ich 90, a każdy o długości przynajmniej 3 metrów. Wśród nich były nawet jadowite, ale kiedy żona Slasha zaszła w ciążę, muzyk musiał pożegnać się ze swoimi pupilami.

Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio 0000001/Reporter / East News

Leonardo DiCaprio

Posiadanie żółwia nie wydaje się niczym nietypowym czy ekstrawaganckim, o ile mówimy o żółwiu mieszczącym się w domowym terrarium. Z pewnością żółw pustynny, który może ważyć nawet 90 kilogramów nie jest pierwszym wyborem miłośników gadów, ale takiego właśnie pupila ma znany z działalności na rzecz ochrony przyrody aktor, Leonardo DiCaprio.

Premiera filmu The Croods Premiera filmu The Croods Charles Sykes/Invision/AP/Fotolink / East News

Nicolas Cage

Nietypowe zwierzęta kosztują. Przekonał się o tym amerykański aktor Nicolas Cage, który wydał 276 tysięcy dolarów na parę kobr królewskich i ośmiornicę. Gwiazdor twierdził, że ośmiornica pomaga mu grać. W jaki sposób - tego nie uściślił. A ponieważ ze względu na problemy finansowe aktor musiał pozbyć się nietypowych milusińskich, teraz z graniem musi radzić sobie sam.

Vanilla Ice Vanilla Ice Derek Storm / Splash News/EAST NEWS

Vanilla Ice

Amerykański raper i aktor, który największe triumfy święcił w latach 90. jest właścicielem kangura o imieniu Bucky. Nie jest to jego jedyny nietypowy podopieczny. Kangur Bucky świetnie dogaduje się z innym pupilem piosenkarza - kozłem. Podobno kiedyś obaj zwiali z domu i odnaleźli się dopiero po dwóch tygodniach. Cali, zdrowi i zadowoleni. Kto był pomysłodawcą ucieczki - tego nie ustalono.

ELVIS PRESLEY ELVIS PRESLEY EAST NEWS

Elvis Presley

Największym miłośnikiem zwierząt był niewątpliwie Elvis Presley. Kiedy jako dziecko nie mógł mieć psa, opiekował się cudzymi. Kiedy zamieszkał w Graceland, oprócz psów na terenie posiadłości znajdowało się spore stadko świń i kurczaków, do których później dołączyły gęsi, osły, kozy i indyki. W Graceland zamieszkał także kangur - prezent od australijskich fanów Presleya, po posiadłości przechadzał się paw. Elvis był też właścicielem szympansa i gwarka.