Polskie boysbandy i girlsbandy z lat 90.

Dziś już mało kto o nich pamięta, jednak w latach 90. to ich hity podbiały listy przebojów. Przypomnijmy sobie najpopularniejsze polskie girlsbandy i boysbandy.

1. Hi Street

Gdy w latach 90. panowała moda na boysbandy i girlsbandy, nastąpił ich wysyp. Niektóre były bardziej, a inne mniej ambitne. Formacja Hi Street na pewno zaliczała się do tych "bardziej". Jej frontmanem był Waldemar Goszcz, którego możemy pamiętać również z kultowego serialu "Adam i Ewa". Niewątpliwie największym przebojem zespołu był utwór "Czujesz serca rytm". Goszcz zginął w wypadku samochodowym pod Ostródą w 2003 roku.

2. Boom Box

Kolejny popularny boysband, w którym swoje pierwsze kroki stawiał Andrzej Lampert - wokalista zespołu PIN. Ich "pięć minut" sławy trwało bardzo krótko, ale wykorzystali je najlepiej, jak mogli. Pamiętamy ich między innymi z przeboju "Salsa".

3. Not For Boys

Największą bolączką zespołu był fakt, że ich płyta została wydana niedługo po debiucie Just 5, którzy w tamtym czasie byli bezkonkurencyjni ze swoim przebojem "Kolorowe sny". Udało im się jednak zaistnieć przez moment dzięki singlom "Wszystko czego chcę" i "Na na na".

4. Just 5

Nazwę zespołu może nie wszyscy pamiętają, ale ich największy przebój "Kolorowe sny" zna każdy! Grupa została założona w 1997 roku. W jej skład wchodzili Bartosz Wrona, Grzegorz Kopala, Shadi Atoun, Daniel Moszczyński i Robert Kryla. Just 5 pierwszym polskim boysbandem kreowanym na wzór amerykańskiego N-Sync. Zagrali ponad 500 koncertów, a ich przeboje podbijały listy przebojów.

Ostatni singiel "Za to co mam" ukazał się w 1999 roku.

5. De Su

Zespół został założony w 1993 roku przez Małgorzatę Pruszyńską. W początkowym składzie dołączyły do niej Daria Druzgała, Beata Kacprzyk i Anna Mamczur. Pierwsze kroki w świecie muzyki dziewczyny stawiały w chórkach zespołu Roberta Jansona - Variius Manx. Zaowocowało to dłuższą współpracą. Janson skomponował utwory na solową płytę De Su, która miała premierę w 1996 roku. Promował ją singiel "Życie cudem jest".

6. Take 4

W zespole Take 4 pokładano wielkie nadzieje. Wytwórnia fonograficzna zainwestowała w dziewczyny spore pieniądze. Teledysk do ich jedynego znanego utworu został nagrany w dalekiej Azji. Ich kariera jednak skończyła się równie szybko, jak się zaczęła. 

7. Taboo

Zespół powstał pod koniec lat 90. Składał się z dziewczyn, które wzięły udział w castingu przeprowadzonym przez wytwórnię Tic Tac. Była to próba stworzenia grupy na wzór Spice Girls. Czy się udało? Niestety, ale po dwóch latach girlsband zakończył swoją działalność.