7 rzeczy, które sprawią, że spojrzysz na muzykę zupełnie inaczej

Muzyka zawiera niesamowite oddziaływania, towarzyszące nam nieustannie, jednak zazwyczaj nie mamy o nich pojęcia. Oto ciekawostki muzyczne, dzięki, którym nic nie będzie już takie samo!

1. Kwiaty potrzebują muzyki!

Muzyka daje ludziom mnóstwo frajdy, pasuje do każdego nastroju i bez wątpienia nikt nie wyobraża sobie sytuacji, kiedy mogłoby jej zabraknąć. Okazało się, że rośliny też potrzebują muzyki, z jej pomocą rosną szybciej i rozwijają się w sposób imponujący! Posiadacze roślin, chcący cieszyć się nimi jak najdłużej, nie mają wyjścia, muszą regularnie puszczać muzyczne nagrania!

Elvis Presley Elvis Presley pintrerest.com

2. Elvis nie pisał swoich piosenek?

Elvis Presley uważany za jednego z najbardziej wpływowych postaci popkultury XX wieku miał jedną tajemnicę. Jaką? Okazało się, że wszystkie teksty jego piosenek, nie były napisane przez niego. Mimo iż jest to kontrowersyjne, to i tak każdy będzie doceniał jego dokonania sceniczne, które były niesamowite i nadal na wielu robią ogromne wrażenie.

Piotr Całbecki z gitarą basową Stinga Piotr Całbecki z gitarą basową Stinga Szymon Ździebło / tarantoga.pl

3. Gitara stworzona przez człowieka nieumiejącego na niej grać

Leo Fender, wynalazca gitar tj. Telecaster i Stratocaster, nie umiał na nich grać. Jak stworzył jedną z najlepszych marek gitar na świecie? Był po prostu genialnym twórcą o niezwykłych umiejętnościach konstruktorskich. Na sprzęcie Fendera grali najlepsi muzycy z całego świata tj.  Jimi Hendrix, Keith Richards, Eric Clapton, Albert Collins czy James Burton.

Leo Fender, wynalazca Telecaster i Stratocaster, nie mógł grać na gitarze.Leo Fender, wynalazca gitar tj. Telecaster i Stratocaster, nie umiał na nich grać. Jak stworzył jedną z najlepszych marek gitar na świecie? Był po prostu dobrym konstruktorem i
Koncert Kamila Bednarka ściągnął pod scenę tłumy, artysta czuł się nad Wisłą jak u siebie Koncert Kamila Bednarka ściągnął pod scenę tłumy, artysta czuł się nad Wisłą jak u siebie IRENEUSZ CIEŚLAK

4. Uwaga na głośną muzykę!

Okazało się, że przy głośnej muzyce człowiek może pić więcej w krótszym czasie. Niektórzy o tym nie wiedzą i później na imprezach dzieją się nieoczekiwane rzeczy, o których pamięta się ze wstydem. Wielkie gwiazdy popkultury, również przesadziły z nadmiarem napojów alkoholowych, bawiąc się przy zbyt rozregulowanych przebojach, co skutkowało skandalami, ekscytującymi cały świat.

5. Jimi Hendrix nie umiał sam pisać muzyki

Gitarowy wirtuoz, jakim bez wątpienia był Jimi Hendrix, nie umiał czytać ani pisać muzyki. Nie przeszkodziło mu to w odniesieniu sukcesu i sławy. Muzyk miał niezwykłe umiejętności gitarowe, którymi zachwycił świat. Do tej pory stanowi inspirację dla wielu muzyków, aspirujących do poziomu grania prezentowanego przez Hendrixa.

Metallica Metallica Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

6. Matallica osiągnęła coś niesamowitego

Metallica, legendarny zespół heavymetalowy ma na swoim koncie wiele świetnych albumów, sprzedanych w milionowych nakładach. Ich koncerty, są niesamowitym wydarzeniem, wiele z nich przeszło do historii. Ich niezwykłym wyczynem jest to, że wystąpili na wszystkich 7 kontynentach, czego nie dokonał jeszcze żaden inny zespół.

Satelita w kosmosie Satelita w kosmosie istock.com

7. Muzyka w kosmosie

W 2015 roku został wydany album, którego nikt do tej pory nie nagrał. Jego wyjątkowość polega na tym, że nagrano go w kosmosie. Twórcą dzieła jest Chris Hadfield, kanadyjski astronauta, który zasłynął z niesamowitego coveru piosenki "Space Oddity" Davida Bowiego.

W 2015 roku, astronauta Chris Hadfield wydała pierwszy album piosenek nagrana w całości w przestrzeni