10 nieznanych faktów o filmie "Purple Rain"

27 lipca 1984 roku na ekrany kin wszedł kultowy film "Purple Rain". Z tej okazji przedstawiamy Wam 10 nieznanych faktów o debiucie aktorskim Prence'a.

1. Oryginalny tytuł

Film początkowo miał być zatytułowany "Marzenia". Za pierwszą wersję scenariusza odpowiedzialny był William Blinn. Został napisany w pośpiechu, ponieważ Blinn musiał zdążyć przed rozpoczęciem trzeciego sezonu serialu "Fame", którego był producentem. 

Reżyser filmu Albert Magnoli uważał, że ten scenariusz do niczego się nie nadaje. Postanowił spotkać się z Princem, aby mu o tym powiedzieć. Nie była to najprzyjemniejsza rozmowa w jego karierze, ale udało mu się przekonać muzyka. Prince zgodził się, aby szkoła filmowa USC napisała nowy scenariusz i wyreżyserowała jego pierwszy film. 

2. Prince nie chciał grać playbacku

Każda piosenka, która znalazła się w filmie, została wcześniej nagrana. Jednak kiedy kręcono muzyczne sceny, Prince i jego zespół wykonywali je na żywo. Pozwoliło to poczuć publiczności, jakby byli na prawdziwym koncercie. 

3. Duże pieniądze

Producenci filmu zapłacili 100 tysięcy dolarów za zamknięcie legendarnego klubu w Minneapolis na 26 dni. Udało im się, jednak nagrać wszystkie muzyczne występy w ciągu jednego tygodnia.  

4. 100 piosenek

Prince dał reżyserowi aż 100 piosenek, z których mógł stworzyć ścieżkę dźwiękową do filmu. Ciekawostką jest fakt, że utwór "When Doves Cry" został zakwestionowany przez managera Prince'a, ponieważ nie miał "tego czegoś". "Purple Rain" natomiast nie znalazł się nawet wśród tych 100 piosenek, które Magnoli usłyszał po raz pierwszy w klubie "First Avenue". 

5. Chwile grozy na planie

W jednej ze scen, w której The Kid mówi Apolloni, żeby się "oczyściła" w wodach jeziora Minnetonka. Udało się jej zanurkować cztery razy, zanim wpadła w stan hipotermii i wymagała pomocy lekarzy. Scena została nakręcona kilka tygodni później w słonecznej Kalifornii. 

6. Sceny łóżkowe

W jednym z wywiadów reżyser filmu zdradził, że zostały nagrane aż trzy wersje scen miłosnych. Zostały po kategoryzowane od najodważniejszej do najbardziej subtelnej. Właśnie ta ostatnia miała znaleźć się w końcowej wersji filmu. 

7. John Travolta

W wywiadzie dla "Rolling Stone" reżyser Albert Magnoli powiedział, że studio Warner Bros chciało, aby to John Travolta zagrał Prince'a. Potraficie sobie to wyobrazić? Bo my nie! 

8. Kultowy motocykl

Wszyscy pamiętamy piękny motocykl Prince'a z filmu "Purple Rain", ale czy wiedzieliście, że nagrał sam większość scen? Jeśli jesteście ciekawi, była to robiona na zamówienie Honda CB400A Hondamatic z 1981 roku. 

9. Bójki na planie

Prince i jego wieloletni przyjaciel Morris Day nie do końca dogadywali się na planie filmu. Mięli różne wizje i nie mogli dojść do porumienienia. Pewnego razu doszło do bójki. Nie wiadomo, o co konkretnie poszło. Po premierze filmu Prince odciął się od przyjaciela i jak zdradził w jednym z wywiadów, nie chciał mieć z nim nic wspólnego. 

10. Życie Prince'a

Film został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Prince'a. Na przykład scena kiedy ojciec The Kid'a mówi mu, żeby się nigdy nie żenił. Taką samą rozmową odbył Prince ze swoim ojcem, gdy był dzieckiem.