TOP 10 muzyczne teorie spiskowe

Zwolennicy teorii spiskowych są wszędzie. Także w przemyśle muzycznym. Specjalnie dla Was wybraliśmy z internetowych źródeł 10 najciekawszych. Niektóre z nich są tak bzdurne, że aż śmieszne, niektóre wydają się całkiem logiczne. Sami zobaczcie.
tUpAC tUpAC COLUMBIA PICTURES / Album / EAST NEWS

10. TuPac ukrywa się na Kubie

13 września 1996 roku zginął raper, TuPac. W jego samochód oddano 12 strzałów. Jego fani jednak twierdzą, że to nieprawda. Podobno nikt nigdy nie widział ciała rapera, nie wykonano sekcji zwłok, a w uzyskaniu nowej tożsamości pomogła mu matka. W dniu śmierci miał też wypłacić z konta całą sumę, jaka się tam znajdowała.

Poza tym podobno pogrzeb rapera... wcale się nie odbył! Jeśli to was nie przekonuje, fani jako argument ostateczny podają, że TuPac spodziewał się śmierci i zawsze chodził w kamizelce kuloodpornej, a w dniu śmierci nie miał jej na sobie. Według niektórych sympatyków raper wrócił jako Blake Hazel.

JIM MORRISON JIM MORRISON Dezo Hoffmann / EAST NEWS

9. Jim Morrison upozorował swoją śmierć i mieszka na Seszelach

Jeśli lider The Doors rzeczywiście żyje, miałby dziś 75 lat. Nieżyjący już Ray Manzarek, klawiszowiec zespołu, powiedział w 2008 roku, że jego kolega wcale nie umarł i żyje do dziś na Seszelach. Zdradził, że rozmawiali kiedyś o upozorowaniu śmierci przez Jima.

Kiedyś pokazał mi broszurę z reklamą wakacji na Seszelach i powiedział: "To doskonałe miejsce na ucieczkę, gdy upozoruje się własną śmierć".

Osoby badające tajemniczą śmierć Jima Morrisona zaznaczają, że nie wykonano żadnej sekcji zwłok po odejściu muzyka. Nikt nie widział jego ciała po śmierci. Nie było dochodzenia w sprawie zgonu. Pojawiają się zarzuty, że żona Morrisona ukryła jego śmierć przed rodziną męża i członkami The Doors.

Całą noc miał brać heroinę, a potem pójść do wanny. Kompletna bzdura, nie przekonuje mnie ta wersja.

Tak powiedział szwagier piosenkarza w dokumencie "Teorie spiskowe - Czy Jim Morrison żyje?". Z tego samego filmu dowiadujemy się o niemieckim sobowtórze Morrisona. Obaj byli ponoć nie do odróżnienia.

Czy to ten sam mężczyzna, którego znalazła Pamela po powrocie do hotelu i wpadła w panikę, bo była naćpana?

- kontynuuje szwagier Jima.

Gdyby to ten Niemiec, Dieter, umarł i pochowano go zamiast Jima, dla Morrisona byłaby to doskonała szansa, żeby uciec.

Mówi w tym samym filmie Garry Patterson, biograf.

Jednemu z kolegów z zespołu Morrison miał zapowiedzieć, że zadzwoni do niego 20 lat po tym jak... umrze.

Michael Jackson Michael Jackson Michael Medgyesi 10016/REPORTER / East News

8. Michael Jackson żyje

Dlaczego Król Popu miałby upozorować własną śmierć w 2009 roku? Argumenty przytaczane przez fanów: niedługo po jego śmierci został ujawniony prywatny pamiętnik Michaela Jacksona, w którym było napisane:

Muszę odpocząć od tego gwaru, będę miał "zawał serca" i potem wrócę w święta, albo może lepiej w Nowy Rok i będzie prawdziwy Thriller.

Ponoć na ujawnionych na YouTube nagraniach z momentu, gdy do domu artysty wezwano karetkę, w tle słychać głos Jacksona. Fani zwracają uwagę, że na ceremonii pogrzebowej jego rodzina była wyjątkowo spokojna, a dzieci - roześmiane. Blanket miał pytać, kiedy jego tata wróci z wakacji.

ELVIS PRESLEY ELVIS PRESLEY East News

7. Elvis wcale nie umarł

Jeśli, jak przekonują zwolennicy najpopularniejszej z teorii, w wakacje 1977 roku Król Rock'n'Rolla wcale nie umarł, to w tym roku skończyłby równo 80 lat.

Najwięcej kontrowersji związanych jest z pogrzebem Elvisa Presleya. Ponoć ciało w trumnie wyglądało jak figura woskowa, a z samej trumny czuć było powietrze klimatyzacji (miało ono nie dopuścić do roztopienia się wosku - w Memphis było ponad 30 stopni). Dwie godziny po publicznym ogłoszeniu śmierci Presleya, człowiek wyglądający jak on, kupił bilet w jedną stronę do Buenos Aires na nazwisko John Burrows. Elvis Presley podpisywał się tak kilka razy wcześniej. Dwa dni przed śmiercią miał zadzwonić do swojej przyjaciółki, by powiedzieć jej, że nie zamierza kontynuować trasy koncertowej.

Nic nie mów nikomu i nie wierz w nic, co w najbliższym czasie o mnie przeczytasz.

To wszystko jednak pikuś. Psychiatra, Donald Hilton, oświadczył kilka lat temu, że w 2002 roku Elvis nadal żył, był jego pacjentem, sfingował swoją śmierć ze swoim menadżerem i przybrał imię Jesse. Po tym wyznaniu Jesse/Elvis Presley zapadł się pod ziemię.

Paul McCartney Paul McCartney ABACA/EAST NEWS

6. Dla odmiany: McCartney i Eminem nie żyją. Mają sobowtórów

Paul McCartney miał zginąć w tragicznym wypadku samochodowym, w listopadzie 1966 roku, w wyniku odniesionych obrażeń. Gdy dowiedzieli się o tym jego koledzy z zespołu, postanowili nie podawać informacji do publicznej wiadomości. Potajemnie zorganizowali konkurs na sobowtórów The Beatles. Policjant z Kanady, łudząco podobny do Paula, William Campbell miał udawać McCartneya. Minimalne różnice w wyglądzie zlikwidowali chirurdzy plastyczni.

Odnośnie Eminema, miał zostać zamordowany w 2006 (inne źródła podają, że w latach 1991-2001) roku przez FBI. Istnieje nawet społeczność internetowa, zajmująca się udowadnianiem, że raper został zastąpiony przez sobowtóra. Podobno "prawdziwy" Eminem i jego następca, zwany "FEminemem" ("Fake Eminem" - "Fałszywy Eminem") mają zupełnie inne... nosy. FEminem, jak mówią fani, ma też większy podbródek.

Stevie Wonder Stevie Wonder Buckner/Variety/REX/Shutterstock/EAST NEWS

5. Stevie Wonder udawał niewidomego

Są ludzie wierzący, że wokalista całe życie widział doskonale i tylko udawał. Zwolennicy tej teorii przytaczali fakty, gdy muzyk złapał mikrofon spadający na scenę i przytulił stojącego obok niego chłopca.

Jay Z Jay Z London Ent / Splash News/EAST NEWS

4. Jay-Z potrafi przenosić się w czasie

W 2012 roku opublikowano zdjęcie wykonane w 1939 roku w Nowym Jorku, na którym ponoć znajduje się... Jay-Z. To zapoczątkowało plotki, że potrafi on przenosić się w czasie i zrobił to na potrzeby skomponowania muzyki do filmu "Wielki Gatsby" lub, że jest... wampirem, który ma ponad tysiąc lat.

Koncert The Rolling Stones w Arnhem Koncert The Rolling Stones w Arnhem Hollandse Hoogte / Raymond van Olphen/EAST NEWS

3. Keith Richards przetoczył sobie całą krew

Legenda głosi, że w 1975 roku legendarny gitarzysta miał transfuzję całej krwi. Tak naprawdę jednak był wówczas na odwyku...

Nirvana Nirvana Retna/Photoshot/REPORTER / East News

2. Jones, Hendrix i Cobain zostali zamordowani

Nie wszyscy wierzą, że Brian Jones i Jimi Hendrix zmarli z naturalnych przyczyn, a Kurt Cobain popełnił samobójstwo. Stonesa miał zamordować robotnik budowlany, który wrzucił ciało do basenu, by upozorować wypadek. W śmierć Hendrixa była, według zwolenników teorii, zamieszana jego dziewczyna. Podobno upiła go winem i dała mu środki nasenne.

Inna wersja mówi, że Hendrix nie utopił się we własnych wymiocinach, lecz, że został po prostu utopiony alkoholem - w jego płucach znajdowały się ponoć duże ilości wina.

Courtney Love już od dawna oskarża się o zamordowanie Kurta Cobaina lub o zlecenie zabójstwa. Podobno Love zdradzała swojego męża i zależało jej na przejęciu pieniędzy, które miałaby po nim odziedziczyć.

Rihanna Rihanna David Fisher/REX/Shutterstock/EAST NEWS

1. Rihanna przewidziała śmierć Whitney Houston

W 2011 roku Rihanna opublikowała teledysk do piosenki "We Found Love", opowiadającej o toksycznym związku. W jednej ze scen teledysku piosenkarka zanurza się w wypełnionej wodą wannie. Spiskowcy twierdzą, że Rihanna poświęciła piosenkę Whitney Houston i Bobbiemu Brownowi i że przewidziała śmierć koleżanki po fachu - ciało Whitney Houston znaleziono w wannie kilka miesięcy później.