7 piosenek na powitanie weekendu

Czy jest piękniejszy dzień od piątku? Dla wszystkich, którzy cały tydzień ciężko pracują, na pewno nie! Z tej okazji postanowiliśmy się podzielić z wami naszymi ulubionymi utworami, których zawsze słuchamy w piątek w pracy. Let's dance!

Nieśmiały początek - "I'm so excited"

Piątek to piękny dzień - słońce świeci jakby mocniej, ludzie są dla siebie bardziej uprzejmi, koledzy w pracy nie wkurzają aż tak bardzo i lada moment zacznie się najbardziej rozrywkowa część tygodnia, do której odliczamy godziny już od poniedziałku. Czyż można tę miłość do piątku wyrazić lepiej niż tą piosenką?

2. Faza druga - "Footloose"

Jeśli koledzy w pracy dziwnie się na ciebie patrzą, a wszystko przez głupawy uśmieszek i wypieki, to oznacza, że po głowie chodzi ci właśnie ten numer. Ekscytacja na myśl o utracie dzisiejszego wieczora kontroli napawa wszystkich radością i sprawia, że z niecierpliwości przebieramy pod biurkiem nogami. Nie ukrywajcie tego! W końcu mamy piątek i wszystkim wolno więcej!

3. Impreza - "I Wanna Dance With Somebody"

I przyszedł ten wspaniały moment, kiedy możemy poszaleć na parkiecie, bądź w swoich czterech kątach. Na Waszej playliście nie powinno zabraknąć tego kawałka. Dobra zabawa gwarantowana!

4. Niech parkiet zapłonie - "Sweet Dreams (Are Made Of This)"

Porzućmy wstyd i pokażmy światu, że jesteśmy gotowi, by wskoczyć na parkiet (ewentualnie wyskoczyć na środek pokoju) i oddać to, co nam w duszy gra. Większość piosenek, przy których ludzie podrywają się do tańca, pochodzi sprzed dekady, dwóch, trzech, ale to nie oznacza, że współcześnie nikogo nie stać na stworzenie czegoś dobrego.

 

5. Mułw jor bady - "Let's Dance"

Nieważne jak, nieważne gdzie, nieważne z kim - taniec pozwala na bycie sobą, więc nie ograniczajmy się tylko tyłki do góry i w pląsy! Jeśli ktoś nie jest zbyt pewnie swoich tanecznych umiejętności, zawsze może dodać sobie odwagi procentami. Po nich nawet największe sztywniaki odkrywają w sobie Johna Travoltę!

6. Zabawa na całego - "Take On Me"

Zazwyczaj piątkowe/sobotnie imprezowanie zaczyna się delikatnie, ale po pary głębszych stajemy się coraz bardziej otwarci na nowe pomysły, doświadczenia i doznania. W pewnym momencie dociera do nas, że cały tydzień zostawiliśmy za sobą, przed nami wolny weekend, więc czas porzucić ograniczenia. Właśnie tym wszystkim dedykujemy tę piosenkę!

7. Droga do zatracenia - "Don't Stop Me Now"

Człowiek, szczególnie ten, który cały tydzień ciężko pracuje w korporacji albo innym przyjaznym miejscu, często zatraca się w piątku. Ta piosenka jest kwintesencja dobrej zabawy, dlatego znalazła się na naszej liście. Pamiętajcie, nigdy nie jest za późno na dobra zabawę!