Scjentolodzy ze świata muzyki - znane nazwiska

Scjentologia to nie żarty. Chociaż słuchając przypowieści o międzygalaktycznym morsie, można uśmiać się po pachy, zetknięcie ze scjentologami może skończyć się płaczem. Te gwiazdy należą do kontrowersyjnej sekty.
Michael Jackson. On the Wall Michael Jackson. On the Wall Sam Emerson / EAST NEWS

1. Michael Jackson

Nie mamy pewności co do oficjalnej przynależności Jacksona do scjentologów. Wiemy jednak, że jedna z żon zmarłego już artysty, została włączona do kościoła scjentologów. Wszystko przez jej problemy z narkotykami oraz zaangażowanie matki w służenie międzygalaktycznemu morsowi.

Mowa o Lisie Marie Presley, córce słynnego Elvisa. To Priscilla Presley umiłowała sobie wejście w środek toksycznego środowiska scjentologów i tam też szukała pomocy dla swojej córki.

Lisa z pewnością miała styczność z kościołem i chociaż nie ma oficjalnej opinii w tej sprawie, prawdopodobnie nadal ma kontakt z tamtym środowiskiem. Michael Jackson, który był wrażliwy i uległy na czar swoich kobiet, stanowił łakomy kąsek dla scjentologów jednak to, czy finalnie im uległ nie jest wyjaśnione.

Leonard Cohen w Gijon Leonard Cohen w Gijon AFP/EAST NEWS

2. Leonard Cohen

Cohen znany był z ogólnej ciekawości dotyczącej wiary i religii. Nawiązał krótki romans z buddyzmem, judaizmem i podobno także ze scjentologią. Jednak w tym drugim przypadku nie jest łatwo powiedzieć: "żegnam, to był tylko życiowy eksperyment". Ciekawostką jest moment, w którym Cohen ogłosił bankructwo.

Podobno za przekręty był odpowiedzialny jego księgowy, jednak istniały także spekulacje, że ogromne sumy pieniędzy Leonard przelał na konto scjentologów. Potem musiał wrócić na scenę, by ratować swoją sytuację a kościołowi pragnął podziękować. Jak było naprawdę? Wie tylko Leonard Cohen.

Festiwal w Glastonbury Festiwal w Glastonbury AFP/EAST NEWS

3. Beck Hansen

Wokalista i gitarzysta, znany ze swojej nieprzewidywalności w grze oraz stosowaniu niespójności gatunków muzycznych, także wpadł po uszy. Chociaż muzyk dementuje plotki, to właśnie pasja związana z życiem wśród scjentologów była powodem do rozstania z piękną aktorką, Winoną Ryder. Para zdążyła nawiązać przelotną znajomość, gdy Hansen oddał się nowemu wyznaniu.

(Ricky Martin na imprezie Rising Stronger (Ricky Martin na imprezie Rising Stronger Polaris/East News

4. Ricky Martin

Ten przypadek jest naprawdę ciekawy. O ile gwiazdy są zazwyczaj wychwytywane przez scjentologów, tak w przypadku Rickiego Martina było odwrotnie. Wokalista bardzo chciał należeć do kościoła i lansować się wśród wielu znanych nazwisk. Niestety jego wyznanie dotyczące orientacji seksualnej, skreśliło tę szansę. Ricky Martin musiał opuścić wspólnotę niedługo po tym, jak do niej przystąpił.

Jennifer Lopez Jennifer Lopez NCODE/Hamster/bauergriffinonline.com/East News

5. Jennifer Lopez

Podejrzenia padają także na Jen, której ojciec ponad dwie dekady jest związany ze scjentologią. Jennifer mocno związana ze swoim tatą, podobno za jego namową miała wstąpić do kościoła scjentologów. Jednak do tej pory nie trafiła w obieg żadna oficjalna deklaracja dotycząca wyznania Jennifer Lopez. Pozostają spekulacje.