10 najdziwniejszych teledysków świata

Są rzeczy, które nie śnią się nawet filozofom. Są też takie teledyski, których nie ogarnie nawet potęga ludzkiej logiki.

1. David Hasselholff - "Hooked on a Feeling"

Czy również i na Waszych twarzach maluje się konsternacja, kiedy patrzycie na boskiego Mitch'a ze Słonecznego Patrolu, ujawniającego w teledysku swoje super moce, np. latania czy ryzykownej jazdy na pędzącym motorze na stojąco i to bez trzymanki? Wydaje się, że David Hasselhoff albo był pod wpływem napojów wyskokowych na planie zdjęciowym, albo nie do końca dogadał się z producentem teledysku.

2. Klaus Nomi - "Lightning Strikes"

Mało kto wie, ale śpiewający altem niemiecki wokalista znany jest dzięki nie tylko swojemu niecodziennemu wizerunkowi, ale głównie dzięki nader teatralnym występom. Niestety nie przekonamy się o jego talencie na żywo, gdyż Klaus Nomi (a właściwie Klaus Sperber) zmarł w 1983 roku na AIDS.

3. Aphex Twin - "Rubber Johnny"

Irlandzki artysta, zaliczający się do najbardziej znanych osobistości w muzyce elektronicznej, zasłynął na rynku muzycznym nie tylko dzięki swojej twórczości, ale również dzięki intrygującym i (niekiedy) budzących niepokój teledysków. Osobom o słabych nerwach zdecydowanie odradzamy oglądanie oraz słuchanie utworu "Rubber Johnny" do poduchy.

4. Barnes and Barnes - "Fish Heads"

W tym przypadku zupełnie nie jesteśmy pewni, co autor teledysku miał na myśli. Nie rozumiemy także skąd ta fascynacja głowami ryb, które znajdują się nawet w ogródku bądź na urodzinowym przyjęciu. Nie wspominamy również o niepokojącym wokalu czy twarzach kukiełek. 

Co ciekawsze, klip do utworu "Fish Heads" został uznany przez magazyn Rolling Stone za jeden z teledysków wszech czasów.

5. Daler Mehndi - "Tunak Tunak Tun"

Czterech indyjski piosenkarzy cudownie wyłania się z pyłów komety/asteroidu (?) i urządza sobie bitwę na taniec na miarę "You Can Dance". Być może Daler Mehndi nawdychał się za dużo kadzideł, tudzież innych olejków zapachowych. Jeśli tak, to z pewnością opanowanie układu choreograficznego nie stanowiło dla niego zbyt wielkiego problemu.

6. Leonard Nimoy - "The Ballad of Bilbo Baggins"

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że istnieje jakiś związek między Spockiem z filmu "Star Trek" oraz Bilbo Baggins'em z "Władcy Pierścieni". Ba! Aktor wcielający się w rolę serialowego oraz kinowego kosmity widzi nawet w tym swoją własną logikę. Szkoda tylko, że nie potrafi się nią z nami podzielić. Widocznie owa zagadka nigdy nie zostanie rozwiązana.

7. Zladko "Zlad" Vladcik - "Elektronik Supersonik"

Australijski producent telewizyjny Santo Cilauro postanowił osiągnąć sukces również w świecie muzycznym. Mimo że teledysk został wyprodukowany w 2004 roku, zastanawiający Zladko Vladcik dzięki kosmicznym strojom ujawnia swoją głęboką fascynację latami 80. Już wiemy, kim inspirowała się Lady Gaga.

8. Tommy Sparks - "She's Got Me Dancing"

Jak widać, artyści lubują się kosmicznych elementach, wykorzystując to w swoich teledyskach. Utwór niby o tańcu, ale mając wyłączony głos i oglądając teledysk do "She's got me dancing" mielibyśmy nie lada problem z ustaleniem, o czym dokładnie jest dany kawałek. Mamy tu wampira, mało kobiecą kulturystkę oraz dziwnie ubranych ludzi. Bez wątpienia, impreza z takimi osobowościami zapadłaby nam w pamięć.

9. Electric Six - "Danger! High Voltage"

Na samą myśl o bliższych kontaktach niezrównoważonej i ekscentrycznej pary występującej w teledysku aż włos jeży się nam na głowie. Rozumiemy, że miłość nie zna granic. Chyba jeszcze bardziej przerażającym widokiem jest prężąca się na fotelu kobieta, która swoje lata młodości ma już raczej dawno za sobą.

10. Architecture In Helsinki - "Heart It Races"

Wykonawcy przebrani za muppety z pewnością poprawią humor niejednej osobie. Nie wspominając już o melodiach przywodzących nam na myśl o słonecznych wakacjach na Hawajach. Lubimy aczkolwiek, trzeba przyznać artystom, że mają spore pokłady wyobraźni.