7 ciekawostek o Beyonce

Beyonce zdobyła serca milionów fanów na całym świecie. Słysząc "Single Ladies" czy "Crazy In Love" nogi same rwą się do tańca. Jednak jaka jest ona sama? Gdzie się urodziła? Jak została odkryta? Jak pokonała depresję? Przekonaj się, czego nie wiesz o Beyonce!

1. Dzieciństwo

Pełne nazwisko "Królowej B." brzmi Beyoncé Giselle Carter-Knowles. Jej nietypowe imię to nic innego jak... nazwisko panieńskie jej mamy - Tiny Knowles, z domu Célestine Ann Beyincé.

Mała Beyonce przyszła na świat 4 września 1981 roku w mieście Houston w stanie Texas. Ma afrykańskie, irlandzkie, francuskie i rdzenno amerykańskie korzenie. Jest potomkiem Joseph'a Broussard'a, przywódcy Akadii - francuskiej kolonii w Stanach Zjednoczonych, który jest przodkiem jej matki.

2. Prawdziwy talent

Talent wokalny Bey B. został dostrzeżony, gdy ta miała zaledwie 7 lat! Podczas jednych z zajęć tanecznych, w których brała udział, nauczycielka tańca Darlette Johnson zauważyła, że mała B. śpiewając, trafia bezbłędnie we wszystkie, nawet najwyższe tony.

W tym samym roku Beyonce pokonała w konkursie talentów 15 i 16-letnie koleżanki i kolegów. Jej wykonanie klasyka "Imagine" Johna Lennona było bezkonkurencyjne.

W wieku ośmiu lat B., wraz z Kelly Rowland i LaTavią Roberson, była częścią dziecięcego girls bandu "Girl's Tyme". Grupa nawet wzięła udział w amerykańskim show "Star Search" (poszukiwanie gwiazd), ale nie osiągnęła znaczącego wyniku.

Sposobem taty Beyonce na poprawienie wydolności i siły głosu było namawianie córeczki do śpiewu podczas biegania.

3. "IV"

Beyonce ma słabość do liczby 4! Jej urodziny przypadają na 4 września, natomiast jej mama przyszła na świat 4 stycznia. Jej mąż, Shawn Corey Carter znany jako Jay Z świętuje 4 grudnia, a rocznica ich ślubu to 4 kwietnia.

Liczba 4 pojawia się także przy nazywaniu pierwszego dziecka B. i Jay'a! Drugi człon imienia Blue Ivy pochodzi od rzymskiego zapisu liczby 4 - IV.

Przedostatni album Beyonce, zatytułowany "4", miał swoją premierą 13 grudnia (1+3=4). Przykłady można mnożyć, jedno nie ulega wątpliwości, liczba 4 zajmuje znaczące miejsce w życiu Królowej B.

4. Alergia na perfumy

Mimo stworzenia bestsellerowych zapachów, Beyonce cierpi z powodu alergii na perfumy! Zapachy których używa gwiazda, muszą być specjalnie przygotowane pod względem m.in. składu chemicznego.

Pierwsze perfumy, które stworzyła Queen B., "True Star", zawierały nutkę zapachu słodkiego, ryżowego puddingu. Nic dziwnego, że cieszyły się taką popularnością. Zapach powstał we współpracy z samym Tommym Hilfigerem. Później zdecydowała się tworzyć samodzielnie, żeby uniknąć wpływów innych osób.

5. Kim jest Sasha Fierce?

Beyonce nie zawsze była tak silna i pewna siebie. Na początku kariery pomagało jej w tym alter ego, czyli Sasha Fierce.

Mam kogoś, kto zastępuje mnie, kiedy muszę pracować, czy kiedy jestem na scenie. To alter ego, które stworzyłam i które mnie chroni. Sasha Fierce jest bardziej zabawna, bardziej zmysłowa, bardziej agresywna, bardziej wygadana, niż ja sama, kiedy jestem na scenie.

Czemu właśnie Sasha Fierce? Imię Sasha pochodzi z języków greckiego i rosyjskiego i oznacza "obrońcę ludzkości". Czyżby Bey B. czuła się zagrożona i potrzebowała ochrony? O swoim alter ego w jednym z wywiadów dla Marie Claire mówi:

Stworzyłam alter ego. Normalnie nigdy nie zrobiłabym tych rzeczy, które robię na scenie. Odkrywam siebie tak, jak nie zrobiłabym tego w wywiadzie. Na scenie mam wrażenie, jakbym wychodziła z ciała. Jeśli się przewrócę bądź podrapię, nawet tego nie czuję. Jestem nieustraszona. Nie czuję swojego ciała.

W 2010 roku B. oznajmiła, że zabiła Sashę Fierce i już jej nie potrzebuje. Pojawiło się jednak kolejne wcielenie artystki - epatująca seksapilem Yonce, bohaterka teledysku o tym samym tytule.

6. Zmagania z depresją

Często zapominanym faktem z życia Beyonce jest jej zmaganie się z depresją. B. ciężko przeżyła rozpad Destiny's Child, za który obwiniały ją media i opinia publiczna. 2006 rok był jednym z gorszych w jej życiu.

Nie jadłam. Nie wychodziłam z pokoju. To był bardzo zły moment w moim życiu, przechodziłam przez bardzo samotny okres. Zadawałam sobie pytania: kim jestem? Kim są moi przyjaciele? Moje życie się zmieniło. Bałam się zawierać nowe przyjaźnie.

Stany depresyjne B. trwały kilka lat. Piosenkarska bała się o nich mówić, ponieważ Destiny's Child wygrały swoją pierwszą nagrodę Grammy i Beyonce bała się, że zostanie zbagatelizowana. Osobą, która pomogła artystce wyjść z tego strasznego okresu w życiu, była jej mama, Tina Knowles.

7. Miłość

Przed Jayem Z Bey B. spotykała się tylko z jednym chłopakiem i to za czasów licealnych. Jak sama mówi, jej pierwszy związek był raczej młodzieńczy i niedojrzały.

Miałam pierwszego chłopaka w wieku 12 czy 13 lat i nasz związek przetrwał, do kiedy miałam 17 lat. W tym wieku to było na prawdę dużo czasu. Zawsze byłam bardzo lojalna i trochę bardziej dojrzała. Mimo to byłam za młoda, żeby to był prawdziwy związek - nie mieszkaliśmy razem nie...no wiecie. To było moje jedyne doświadczenie z chłopakiem, od tamtej pory jest tylko jeden mężczyzna w moim życiu - Jay.

Jak B. wyznała w rozmowie z Oprah Winfrey, jej przyjaźń z Jay'em trwała około półtora roku zanim zaczęli ze sobą chodzić. To właśnie ta przyjaźń jest wg Beyonce fundamentem ich miłości. Para zaczęła się spotykać w 2000 roku, a trzy lata później w końcu połączyli siły artystyczne, spotykając się przy tworzeniu piosenki "Bonnie & Clyde".

Córka Bey i Jay'a, Blue Ivy została najmłodszą osobą, która kiedykolwiek pojawiła się na liście przebojów Bilboardu. Jej głos został zarejestrowany w utworze "Glory" jej taty gdy miała zaledwie 48 godzin!