10 latynoskich hitów z lat 90.

W latach 90. to właśnie muzyka latynoskich artystów królowała w rozgłośniach radiowych i na pierwszych miejscach list przebojów. Dzisiaj przypomnimy Wam niektóre z najbardziej kultowych hitów.

1. Shakira - "Ciega, Sordomuda"

Piosenka pochodzi z trzeciego studyjnego albumu Shakiry "Donde estan los ladrones". Utwór aż przez trzy tygodnie zajmował pierwsze miejsce na liście Billboard Hot Latin Tracks.

Singiel został uznany za jedną z najlepszych latynoskich piosenek lat 90. według stacji telewizyjnej VH1.

2. Bellini - "Samba de Janeiro"

Brazylijska Samba powstała przez wymieszanie tradycji afrykańskich i europejskich, głównie portugalskich. Gorąca i ruchliwa samba, to karnawał, gorąca muzyka, pióra i piękne tancerki. Żywiołowe i efektowne choreografie pozwalają poczuć ducha Rio De Janeiro!

Najpopularniejszym utworem w rytmach samby jest "Samba de Janerio" wykonana przez Belliniego w 1997 roku.

3. Ricky Martin - "Livin' La Vida Loca"

Na naszej liście nie mogło zabraknąć tego numeru! Utwór pochodzi z pierwszego anglojęzycznego albumu Ricky'ego Martina, który został wydany w 1999 roku. Singiel sprzedał się w nakładzie blisko 2 milionów egzemplarzy na całym świecie. Był nieodłącznym elementem każdej dobrej imprezy!

4. Enrique Iglesias - "Hero"

Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych piosenek "boskiego" Enrique. Utwór pochodzi z drugiego anglojęzycznego albumu "Escape", który ukazał się w 2001 roku. W teledysku obok piosenkarza wystąpiła aktorka Jennifer Love Hewitt.

5. Jennifer Lopez - "Waiting for tonight"

Był to trzeci singiel promujący debiutancki album Jennifer Lopez "On the 6". Utwór jest coverem piosenki zespołu 3rd Party. W 2000 roku artystka otrzymała nagrodę MTV Video Music Awards za "Najlepszy taneczny teledysk".

6. Elvis Crespo - "Suavemente"

Piosenka "Suavemente" pochodzi z pierwszego solowego albumu Elvisa Crespo, o tym samym tytule. Aż przez sześć tygodni królowała na szycie listy Billboard Hot Latin Tracks.

7. Selena - "Bidi Bidi Bom Bom"

Kolejny utwór, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście. Singiel promował czwarty album Seleny "Amor Prohibido" z 1994 roku. Artystka zmarła na skutek postrzelenia w marcu 1995 roku. Dwa lata później z inicjatywy Abrahama Quintanilla powstał film "Selena", upamiętniający twórczość i życie piosenkarki. Tytułową rolę zagrała Jennifer Lopez.

8. Alexia - Uh La La La

Piosenka została hitem wakacji w roku 1997 w całej Europie! To właśnie temu kawałkowi Alexia zawdzięcza swój międzynarodowy sukces. Niestety o samej artystce nikt już później nie usłyszał.

9. Marc Anthony "I need to know"

Utwór jest pomieszaniem gatunków muzycznych R&B i muzyki latynoskiej. Singiel był nominowany do nagród Grammy w 1999 roku. W tamtym czasie krążyły plotki, że piosenka dedykowana jest Jennifer Lopez, byłej żonie piosenkarza.

10. Santana - Smooth (Stereo) ft. Rob Thomas

Jest to jedna z najpopularniejszych piosenek końcówki lat 90. i na pewno jeden z największych hitów Carlosa Santany. Utwór zdobył aż trzy nagrody Grammy w tym za "Record of the Year", "Song of the Year" i "Best Pop Collaboration with Vocals".