10 faktów, których mogliście nie wiedzieć o serialu "Przyjaciele"

"Przyjaciele" to jeden z najpopularniejszych seriali lat 90. Mało kto wie, że początkowo jego twórcy mieli zupełnie inną wizję. Dzisiaj przedstawiamy Wam kilka faktów, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć.

1. Serial miał mieć zupełnie inny tytuł

Na początku lat 90. twórcy serialu David Crane i Marta Kauffman napisali kilkuodcinkowy sitcom pod tytułem "Insomnia cafe". Co ciekawe w pierwszej wersji scenariusza to nie Ross i Rachel mieli się w sobie zakochać, a Monika i Joey! 

Po tym jak stacja NBC kupiła prawa do serialu, tytuł został zmieniony na "Friends like us". Dopiero, gdy odbyła się premiera pierwszego odcinka 22 września 1994 roku studio i twórcy postanowili pozostać przy najprostszej wersji, czyli tej, którą wszyscy dobrze znamy "Friends". 

Friends Friends Youtube (kadr z filmu Best of Friends 6 10 Season HD0

2. W planach była również inna obsada

Twórcy serialu brali pod uwagę wielu znanych aktorów. Na przykład Kathy Griffin i Jane Lynch zostały przyjaciółkami po tym, jak razem brały udział w castingu do roli Phoebe. 

Jon Favreau i Jon Cryer ubiegali się o rolę Chandlera. Wiadomo, że finalnie dostał ją Matthew Perry, jednak mogła mu ona przejść kolo nosa, ponieważ w tym samym czasie kręcił serial "LAX 2194". Na szczęście po kilku odcinkach sitcom został zdjęty z anteny i Perry przyjął rolę Chandlera. 

Courteney Cox była brana pod uwagę do roli Rachel, jednak ponieważ chciała zagrać twardy charakter wybrała postać Moniki. 

Friends Friends Youtube (kadr z filmu Friends - 'Just Married' Ross & Rachel)

3. Wycieczka do Las Vegas

Tuż przed premierą pierwszego odcinka twórcy serialu mieli przeczucie, że odniosą komercyjny sukces. Zorganizowali wówczas wyjazd od Las Vegas dla wszystkich aktorów. Podczas kolacji w kasynie powiedzieli im, że to ich ostatni moment kiedy są anonimowi, więc niech się cieszą i z tego korzystają! 

4. Lisa Kudrow nienawidziła gry na gitarze

Po zakończeniu zdjęć do serialu w jednym z wywiadów Lisa Kudrow (Phoebe), zdradziła, że nie lubiła grać na gitarze. W pewnym momencie zaproponowała nawet twórcą, aby zamienić gitarę na bongo! Skończyło się na zatrudnieniu nauczyciela gry na gitarze. Nie trwało to, jednak długo, ponieważ Lisa stwierdziła, że jej postać Phoebe zna tylko kilka chwytów gitarowych i chwała jej za to! Dzięki temu mamy wspaniałego "kotka śmierdziuszka". 

friends friends Youtube (kadr z filmu Magna Doodle In Monica's Apartment - Friends S04E13)

5. Numery mieszkań zmieniały się podczas kolejnych sezonów

W pierwszym sezonie mieszkanie Moniki miało numer 5. Później producenci doszli do wniosku, że to bez sensu, ponieważ jej mieszkanie było na wyższym piętrze, więc zmienili numer na 20. Podobnie zresztą było w przypadku mieszkania Chandlera i Joeya. Ich numer 4 został zmieniony na 19. 

6. Aktorzy bali się zwierząt na planie

Lisa Kudrow panicznie bała się kaczek, które brały udział w nagraniach do trzeciego sezonu serialu. Jennifer Aniston natomiast nie do końca "dogadywała" się z małpką Marcelem. 

7. Bruce Willis nie dostał za swoją ani gorsza!

Matthew Perry kochał hazard i zakłady! Pewnego razu podczas kręcenia filmu z Bruce'em Willisem "The Whole Nine Yards" stwierdził, że po pierwszym weekendzie trafia na pierwsze miejsce najchętniej oglądanych filmów. Bruce się z nim nie zgodził i przegrał zakład. 

W związku z tym zgodził się przekazać swoje wynagrodzenie z udziału w serialu "Przyjaciele" na cele charytatywne. 

friends friends Youtube (kadr z filmu Friends - Favorite Rachel Moments)

8. Jennifer Aniston mogła nie wystąpić w ostatnim sezonie

W wywiadzie z 2004 roku z Mattem Lauerem Jennifer Aniston przyznała, że wahała się, czy wystąpić w 10 sezonie. Nie wiedziała, czy ich historia będzie wystarczająco interesująca dla widzów. Bała się, że się wypaliła jako Rachel. Na szczęście twórcy serialu przygotowali świetny scenariusz i rozwiali jej wątpliwości. 

9. Nakręcenie jednego odcinka zajmowało ok. 5 godzin

Pomimo tego, że jeden odcinek serialu trwał zaledwie 21 minut. Jego przygotowanie zajmowało znacznie dłużej. Warto zaznaczyć, że wszystkie odcinki były nagrywane z udziałem publiczności. Było to bardzo ważne dla twórców i aktorów, ponieważ zależało im na szczerych i spontanicznych reakcjach. 

10. Imię Gunthera poznajemy dopiero w połowie drugiego sezonu!

Jego postać w serialu obecna jest od samego początku. Zwróćcie, jednak uwagę, że dopiero w połowie drugiego sezonu poznajemy jego imię. Mało tego, Gunther musiał czekać aż 33. odcinki, aby wypowiedzieć swoją pierwszą kwestię, która brzmiała "yeah!".