10 najpiękniejszych jesiennych ballad

W długie jesienne wieczory, wszystko wokół przypomina nam o przemijaniu i o nieuchronnie zbliżającej się zimie. Przedstawiamy 10 ballad, które idealnie wpisują się w ten refleksyjny klimat i potrafią umilić każdy wieczór.

1. Andrzej Piaseczny - "Chodź, przytul, przebacz" (2009)

Zaczynamy od Piaska, a właściwie Andrzeja Piasecznego, naszego rodaka i specjalisty od sentymentalnych piosenek. Ballada "Chodź, przytul, przebacz" to kolejny dowód w muzycznej karierze Piaska na to, że muzyk doskonale odnajduje się w miłosnych kompozycjach.

2. Guns N' Roses - "November Rain" (1992)

Skoro mamy listopad, wśród naszego TOP 10 nie mogło zabraknąć piosenki "November rain". Pełna jesiennej melancholii ballada Guns N' Roses, to utwór nie tylko na deszczowe wieczory.

3. Queen - "Who Wants To Live Forever" (1986)

"Who Wants To Live Forever" to wisienka na torcie twórczości Queen z 1986 roku. Album "A Kind of Magic" byłby bez niej po prostu niekompletny, wręcz niedokończony. I chociaż utwór ten na pewno każdemu kojarzy się inaczej, nam doskonale wpasował się w jesienny klimat.

4. Whitney Houston - "I Will Always Love You" (1992)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć wspaniałej ballady Whitney Houston. Mowa oczywiście o piosence "I Will Always Love You", która przywodzi na myśl rozmaite wspomnienia. Dodajmy, że utwór ten jest coverem piosenki Dolly Parton, która dzięki wykonaniu Houston zdobyła światową sławę. Doskonale promował ją, także film z Kevinem Costnerem "Bodyguard". Jednym słowem, idealny kawałek do słuchania, podczas jesiennych wieczorów we dwoje.

5. Sting - "Shape Of My Heart" (1993)

Piosenka "Shape of my heart" kojarzy się przede wszystkim z filmem "Leon zawodowiec", z 1994 roku. My polecamy ją, jako dopełnienie jesiennych wieczorów w domowym zaciszu.

6. Bon Jovi - "Always" (1994)

Singiel "Always" promował trzeci album Bon Jovi, zatytułowany "Cross Road". Kawałek długo królował na listach przebojów, a jego sprzedaż w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 3 miliony. Nic w tym dziwnego, gdyż utwór "Always" to po prostu doskonały kawałek i klasyk wśród ballad.

7. Phil Collins - "In The Air Tonight" (1981)

Phil Collins to bezsprzecznie twórca wspaniałych ballad. Jego głos kojarzy na pewno każdy z nas. To samo dotyczy piosenki "In The Air Tonight". Nie sposób o niej zapomnieć. Płynący z niej spokój doskonale relaksuje po ciężkim dniu. Jesienną porą jeszcze bardziej ją lubimy, a Wy?

8. Eric Clapton - "Tears In Heaven" (1991)

Piękna i nastrojowa ballada, którą Eric Clapton napisał po tragicznych wydarzeniach. "Tears In Heaven" to piosenka, opowiadająca o bólu po stracie dziecka. Tyle w niej czułości, że nie sposób pozostać obojętnym, wobec tego utworu.

9. Peter Gabriel & Kate Bush - "Don't Give Up" (1986)

Piękna, sentymentalna ballada w wykonaniu Petera Gabriela i Kate Bush. Warto o niej pamiętać, gdy coś pójdzie nie tak. Najważniejsze, żeby nigdy się nie poddawać. Jesienne ciemności też jakoś przezwyciężymy.

10. Lady Pank - "Zawsze tam, gdzie ty" (1990)

Nasze zestawienie rozpoczęliśmy polską balladą, więc również ostatnie słowo pozostawiamy polskim artystom. Na zakończenie polecamy utwór "Zawsze tam, gdzie ty", z repertuaru Lady Pank. Tej ballady miło słucha się niezależnie od pory roku. Jednak jesienią zyskuje ona bardziej melancholijny charakter. Posłuchajcie sami!