10 utworów na deszczowy wieczór

Czy po drodze do domu też zmoczył Was deszcz? Jak rozgrzać się i odpocząć po ciężkim dniu? Pomoże w tym nie tylko gorąca herbata i nasze zestawienie.

1. Eurythmics - "Here Comes The Rain Again"

Ten romantyczny klasyk pop lat 80. umili patrzenie przez mokre od kropel okno, lub z powodzeniem ubarwi wieczór we dwoje...

2. Maanam - "Krakowski spleen"

Kora, jak mało kto, potrafi przepięknie "namalować" słowami aurę w piosence. Czekajmy na polską złota jesień z tą piosenką.

3. Budka Suflera - "Jest taki samotny dom"

Deszcz i burze są często stosowaną metaforą dla wszelkich konfliktów i kłótni. Paradoksalnie, wielu ludzi widząc deszcz, zaśpiewa pod nosem właśnie ten refren...

4. B. J. Thomas - "Raindrops Keep Fallin' on My Head"

B. J. Thomas swoją deszczową piosenką w latach 70. utrzymywał się na podium na liście Najgorętszych Hitów Billboardu przez cztery tygodnie! Utwór został napisany dla amerykańskiego filmu Butch Cassidy i Sundance Kid, a hit Raindrops Keep Fallin' on My Head dostał Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka.

Frywolna opowieść o spokoju ducha i kroplach deszczu padających na głowę.

5.Gene Kelly - "Singin' in the Rain"

Absolutny mistrz stepowania i musicalowy gwiazdor, Gene Kelly jest najbardziej znany z musicalu "Deszczowa piosenka". Aktor ma na swoim koncie role w wielu innych świetnych muzycznych filmach, takich jak Amerykanin w Paryżu czy też Na przepustce.

6. Amy Winehouse - "Will You Still Love Me Tomorrow"

Amy Winehouse w tym coverze prezentuje nam swój charakterystyczny, silny głos. Ta interpretacja trafiła na płytę ze ścieżką dźwiękową do filmu "Bridget Jones: W pogoni za rozumem".

"Will You Still Love Me Tomorrow" to jedna z najlepszych, poruszających ballad na deszczowe dni.

7. Moby - "Raining Again"

Z siódmej płyty Moby'ego wybraliśmy oczywiście kawałek "Raining Again". Za piękne przesłanie, które tak dobrze opisuje nastrój mroźnych, deszczowych dni i o tym, jak chłodni potrafią być ludzie.

8. Myslovitz - "Deszcz"

Nie mogło zabraknąć mocnego, polskiego akcentu na który wybraliśmy Myslovitz. Wstydem jest nie znać ich bardzo wczesnych dokonań, a sam utwór "Deszcz" pochodzi właśnie z debiutanckiej płyty z 1995 roku.

Depresyjne i melancholijne dźwięki okraszone odgłosami prawdziwej burzy, jednostajny, śpiący głos Artura Rojka opowiadający o jesiennej chandrze, którą pogłębia paskudna pogoda.

9. Nick Cave & The Bad Seeds - "Ain't Gonna Rain Anymore"

Głos Nicka Cave'a to niepowtarzalny, kojący balsam na wszelkie nerwy. Tu prezentujemy Wam australijskiego wirtuoza w połączeniu z jego formacją The Bad Seeds, a sama monumentalna, poruszająca ballada "Ain't Gonna Rain Anymore" pochodzi z płyty "Let Love In" z 1994 roku.

10. Gabriel Fleszar - "Kroplą deszczu"

Zestawienie kończymy polskim akcentem. Jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych piosenek Gabriela Fleszara. Singiel pochodzi z jego debiutanckiego albumu "Niespokojny" z 1999 roku. Przypominamy, że oprócz muzyki Fleszar próbował również swoich sił jako aktor. Zagrał w filmie Bogusława Lindy "Sezon na leszcza".