10 ciekawostek o Stingu

Sting, czyli Gordon Matthew Sumner urodził się 2 października 1951 roku w Wallsend. Z okazji 70. urodzin artysty przygotowaliśmy dla Was zestawienie dziesięciu faktów, których mogliście o nim nie wiedzieć.

1. Pseudonim

Jego pseudonim sceniczny, wziął się z zamiłowania artysty do strojów w czaro - żółte paski. Znajomi uznali, że wygląda, jak trzmiel, sting z ang, znaczy żądło.

2. Filantrop

W 1989 wraz z żoną, założył Fundację Ochrony Lasów Tropikalnych.

3. Chórzysta

Dwa razy występował w chórkach w utworach Philla Collinsa. W albumie "No Jacket Required", konkretnie w utworach "Long Way To Go" a także "Take Me Home".

4. Talent show

Sting krytycznie odnosi się do programów muzycznych typu "X Factor", czy "Mam talent!". Twierdzi, że on sam nie poradziłby sobie w takim programie, ponieważ brzmi jak on. Jurorzy, jak twierdzi artysta szukają tam osób które brzmią jak ktoś inny. Uznał też, że prawdziwych talentów należy szukać w barach i pubach.

5. Nocne życie

Artysta uwielbia bary ze striptizem, ponieważ tylko tam, jak twierdzi może w spokoju wypić drinka nie będąc w centrum uwagi. 

6. Ojciec chrzestny

Jest ojcem chrzestnym Rocco - syna Madonny i Guya Ritchiego - to właśnie Sting poznał ich ze sobą.

7. Kariera aktorska

Zagrał łącznie w 19 produkcjach aktorskich - licząc filmy, seriale oraz podkładanie głosu pod animacje.

8. Nauczyciel i urzędnik

Zanim zajął się muzyką uczył angielskiego w szkole. Pracował też w urzędzie skarbowym a także jako kontroler biletów.

9. Ulubiona muzyka

Artysta miał stwierdzić, że nie lubi słuchać Rock'n'rolla. Uważa, że muzyka z lat 1955-1980 jest strasznie nudna i jak uznał - woli słuchać odgłosów kopulujących wieprzy. 

10. Geniusz

Bawi go, nazywanie go geniuszem. Jak twierdzi ma jedynie swoje przebłyski. Jak w przypadku utworu "Every Breatch You Take" - który jest najczęściej zamawianym utworem w radiu - który podobno miał napisać po przebudzeniu się w środku nocy.