5 najciekawszych coverów "Imagine" Johna Lennona

John Lennon urodził się 9 października 1940 roku. "Imagine" to bezapelacyjnie jeden z najważniejszych utworów w historii muzyki. Piosenka doczekała się wielu przeróbek - my dzisiaj przypomnimy Wam te najsłynniejsze.

5. Emeli Sandé

Cover przeboju "Imagine" znalazł się jako bonusowy utwór na debiutanckim albumie Emeli Sandé, którą doskonale znacie z takich hitów jak "Next to me" czy "Breathing Underwater".

4. Pentatonix

Amerykański zespół muzyczny a cappella nadał temu utworowi niesłychanej magii. Cover pochodzi z ich piątego albumu "PTX Vol. IV".

3. Lady Gaga

Lady Gaga już niejednokrotnie zachwycała nas coverami największych przebojów z repertuaru Queen, Eltona Johna czy Arethy Franklin. Na jednym ze swoich koncertów wykonała utwór "Imagine". Artystka przyznała, że jest to dla niej jeden z najważniejszych utworów, jaki kiedykolwiek powstał!

2. Madonna

Do dzisiaj wiele osób uważa, że Madonna nie potrafi śpiewać. To jednak nie jest do końca prawda. Owszem, artystka zaliczała sceniczne wpadki. Jednak, gdy skupi się jedynie na śpiewaniu, wychodzi jej to całkiem dobrze. Zresztą sami posłuchajcie! 

1. David Bowie

W rocznicę 80. urodzin Johna Lennona rodzina Davida Bowiego podzieliła się poruszającym wykonaniem "Imagine", kultowej piosenki byłego Beatlesa. Zaśpiewany w hołdzie Lennonowi 8 grudnia 1983 roku, w trzecią rocznicę jego śmierci, jest to jedyny raz, kiedy Bowie wykonał tę piosenkę na żywo.