Największe przeboje polskich dancingów

Przenosimy się w piękne lata 80. i początek lat 90., kiedy królowały prywatki i dancingi. Natapirowane włosy i kolorowe stroje - pamiętacie jeszcze te czasy?
Dyskoteka Dyskoteka BARTOSZ KRUPA / East News

Wspaniałe lata 80.

Lata 80. i 90. to okres wielkiego szaleństwa. Wielu kolorów i buntu. Z tamtych lat pochodzą niezapomniane przeboje, które królowały na dancingach.

Dla Polski był to niezwykły okres - fantastyczni wykonawcy i zespoły. Perfect, Maanam czy Lady Pank, niedoścignione wzory i niezapomniane przeboje.

Fancy "Flames of Love"

Fancy, czyli Manfred Alois Segieth, w latach 80. miał na koncie wiele przebojów. "Flames of Love" (1988) to jeden z największych hitów niemieckiego piosenkarza.

Bill Medley, Jennifer Warnes "The Time Of My Life"

Singiel z filmu "Dirty Dancing", we wrześniu 2018 obchodził 31. urodziny. Mimo godziwego wieku, nadal jest hitem na weselach i dyskotekach.

Belinda Carlisle "Circle in the Sand"

Jeden z przebojów Berlindy Carlisle z albumu "Heaven on Earth" z 1988 r. Zdobywał szczyty list przebojów w Stanach i Wielkiej Brytanii. Polacy również go pokochali.

Michael Jackson "Billie Jean"

Na żadnej prywatce, nie mogło zabraknąć Króla Popu! Billie Jean, jeden z wielu przebojów, z album "Thriller" z 1983 roku.

Maanam "Cykady na cykladach"

Singiel z płyty z 1981 roku. Utwór skomponowany przez Marka Jackowskiego, słowa napisała do niego Kora. Zostawiała nam po sobie wiele wspaniałych utworów, dzięki którym będzie zawsze w naszej pamięci.

Lady Pank "Mniej niż zero"

Singiel z debiutanckiego albumu, wydanego 1983 roku. Janusz Panasewicz ze swoim zespołem obowiązkowo musieli gościć na każdej imprezie!

Banda i Wanda "Nie będę Julią"

"Nie będę Julią" to pierwszy singiel grupy, wydany w 1983 roku.

Kombi "Słodkiego miłego życia"

Utwór z 1984 roku, podbił serca publiczności. Dziś smakuje jeszcze lepiej!

Perfect "Ale w koło jest wesoło"

Utwór z 1981 roku. Dwa lata później zespół został rozwiązany. W 1993 znów go reaktywowano. Na całe szczęście!