Te gwiazdy zaczynały w "Szansie na sukces"

Pierwszy odcinek autorskiego programu Elżbiety Skrętkowskiej "Szansa na Sukces" miał premierę 14 listopada 1993 roku. Dzisiaj przypominamy Wam gwiazdy, którym ten program otworzył drzwi do wielkiej kariery.

1. Justyna Steczkowska (1994)

Pierwszą i niewątpliwie największą gwiazdą wypromowaną przez "Szansę na sukces" była Justyna Steczkowska. Piosenkarka wygrała program w 1994 roku, w którym gościem programu był zespół Trubadurzy. Wielką sławę przyniosło jej jednak wykonanie piosenki Maanamu podczas koncertu laureatów.

2. Kasia Stankiewicz (1995)

Kasia Stankiewicz w 1995 roku zmierzyła się z repertuarem zespołu Varius Manx, którego została wokalistką, zastępując Anitę Lipnicką. 

3. Ania Świątczak (1995)

Ania Świątczak zanim dołączyła do zespołu Ich Troje próbowała z sukcesami swoich sił w programie "Szansa na sukces". W 1995 roku wygrała odcinek ze Sławą Przybylską, a w 1996 roku wygrała koncert laureatów.  

4. Andrzej Lampert (1997)

Andrzej Lampert został laureatem odcinka programu "Szansa na sukces", którego gwiazdami były Maryla Rodowicz i Magda Steczkowska. Wykonał wtedy utwór Maryli "Ludzkie gadanie".

5. Joanna Kulig (1998)

Znana wszystkim doskonale aktorka z kinowego hitu "Zimna wojna" jako nastolatka wzięła udział w przesłuchaniach do programu "Szansa na sukces". Zaśpiewała piosenkę Grzegorza Turnaua "Miedzy ciszą a ciszą". 

6. Paulla (1999)

Paulla Paulina Ignasiak wystąpiła po raz pierwszy w "Szansie na sukces" w 1999 roku. Wykonała piosenkę z repertuaru Natalii Kukulskiej. 

7. Anna Wyszkoni (2000)

Ania Wyszkoni wygrała odcinek programu "Szansa na sukces", w którym gościem był zespół Myslovitz

8. Tomasz Makowiecki (2001)

Tomek Makowiecki w programie "Szansa na sukces" zaśpiewał piosenkę Wilków "Son Of The Blue Sky". Większą popularność przyniósł mu jednak udział w talent show "Idol".

TYLKO DLA RADIA ZŁOTE PRZEBOJE |14.05.2005 Warszawa Tomek Makowiecki podpisuje w Empiku najnowsza plyte zespolu Makowiecki Band fot. Michal Kolyga/REPORTER
MICHAL KOLYGA / REPORTER /East News

9. Ewa Farna (2006)

13-letnia Ewa Farna zdobyła serca publiczności oraz przede wszystkim Jacka Cygana i Ryszarda Rynkowskiego, wykonując jego przebój "Wypijmy za błędy". 

10. Małgorzata 'Margaret' Jamroży (2009)

Przebojowa Margaret swoje pierwsze kroki stawiała w programie "Szansa na sukces". W kwietniu 2009 roku 18-letnia Małgorzata Jamroży zaśpiewała piosenkę z repertuaru Moniki Brodki