Aktorzy, którzy dla roli musieli nauczyć się gry na instrumentach

Nie jest tajemnicą, że aktorzy bardzo często w filmach, korzystają z pomocy dublerów. Zdarzają się również i tacy, którym ambicja na to nie pozwala i dają zawsze z siebie 100%. Zobaczcie, którzy aktorzy nauczyli się naprawdę grać na instrumentach.

1. Bradley Cooper

Można śmiało powiedzieć, że Bradley Cooper w filmie "Narodziny Gwiazdy" rzucił się na głęboką wodę. Mało tego, że jest to jego debiut reżyserski, to na dodatek postanowił się nauczyć grać na gitarze i fortepianie. Polska premiera filmu obędzie się 30 listopada 2018 roku, wtedy będziecie mogli zobaczyć, jak sobie poradził. 

2. Adrien Brody

Aktor w filmie Romana Polańskiego "Pianista" wcielił się w postać polskiego wirtuoza Władysława Szpilmana. Mało tego, że Brody musiał zrzucić 15 kg, to na dodatek reżyser zażyczył sobie, aby nauczył się grac na fortepianie. Aktor podjął się tego niełatwego zadnia. Ćwiczył pilnie po cztery godziny dziennie. Efekt końcowy był oszałamiający, co doceniła również Akademia Filmowa, nagradzając go Oscarem

3. Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon

Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon zagrali główne role w filmie "Spacer po linie". Obraz opowiada o życiu Johnnego Casha. Joaquin musiał nauczyć się grać na gitarze, w taki sposób jak legendarny muzyk. Reese również nie miała łatwego zadnia, ponieważ musiała opanować grę na autoharfie. Dodatkowo brała lekcje śpiewu. 

Ich trud pracy został doceniony przez Akademię Filmową, która nagrodziła ich nagrodami za najlepszą aktorkę pierwszoplanową i najlepszego aktora pierwszoplanowego. 

4. Ryan Gosling

Aktor w jednym z wywiadów zdradził, że udział w filmie "La la land" pozwolił mu spełnić jedno z jego największych marzeń, jakim było nauczenie się gry na pianinie. Gosling pilnie ćwiczył przez trzy miesiące, aby opanować tą umiejętność. 

5. Robert Downey Jr.

Aktor bardzo poważnie podszedł do roli legendarnego Charliego Chaplina, który nigdy nie rozstawał się ze swoimi skrzypcami. Postanowił, że nauczy się grać na tym instrumencie, aby wypaść autentycznie. Mało tego Chaplin był leworęczny, więc Downey miał dodatkowo utrudnione zdanie. Poradził sobie jednak z nim rewelacyjnie!

6. Jude Law i Matt Damon

Panowie zagrali razem w rewelacyjnym filmie z 1999 roku "Utalentowany pan Ripley". Obydwaj nauczyli się bardzo dobrze grać na instrumentach muzycznych. Jude opanował grę na saksofonie, a Damon na pianinie. W filmie Mat Damon zaśpiewał również przebój Franka Sinatry "My Funny Valentine"

7. Nicholas Cage

Aktor nauczył się gry na mandolinie do filmu "Kapitan Corelli". Lekcji udzielał mu wybity brytyjski kompozytor Paul Englishby. Podobno Nicholas Cage opanował tę umiejętnośc w zaledwie jeden weekend.