10 ciekawostek o filmie "Bodyguard"

Kultowy dramat z Whitney Houston i Kevinem Costnerem wzrusza miliony widzów na całym świecie od 29 lat. Przedstawiamy Wam 10 zaskakujących ciekawostek o filmie "Bodyguard", których mogliście wcześniej nie znać.

1. Kandydatki do głównej roli

Twórcy filmu początkowo brali pod uwagę takie aktorki jak: Madonna, Pat Benatar, Olivia Newton-John, Joan Jett, Deborah Harry, Terri Nunn czy Dolly Parton.

2. Rekordowa sprzedaż

Ścieżka dźwiękowa do filmu "Bodyguard" jest najlepiej sprzedającym się soundtrackiem w historii - sprzedała się w blisko 40 mln egzemplarzy na całym świecie. Drugie miejsce zajmuje "Gorączka sobotniej nocy" - z wynikiem 10 mln sztuk.

3. "I Will Always Love You"

Dla niektórych fanów filmu może być zaskoczeniem, że ten wielki przebój w oryginale wykonywała Dolly Parton. Piosenka została wydana w 1974 roku na albumie "Jolene". 

4. Popularna rezydencja

Piękna posiadłość, w której mieszkała Rachel była wcześniej wykorzystana w filmie "Ojciec Chrzestny". 

Whitney Houston Whitney Houston East News

5. Prywatny dramat Whitney Houston

Aktorka na planie przeżyła poronienie i na kilka tygodniu była zmuszona zrobić sobie przerwę. 

Whitney Houston Whitney Houston East News

6. Niewiele brakowało, a film by nie powstał

Propozycja nakręcenia tego filmu była odrzucana 67 razy, zanim realizacja doszła skutku. Miedzy innymi w latach 70. W głównych rolach mieli wystąpić Diana Ross i Steve McQueen. Jednak projekt został odrzucony jako zbyt kontrowersyjny.

BODYGUARD BODYGUARD East News

7. Śmiertelny wypadek

Członek ekipy technicznej William Vitaglino zginął w wypadku na planie, gdy spadły na niego dwa olbrzymie takielunki oświetleniowe.

8. Reakcje widowni

Film został poddany pospiesznemu ponownemu montażowi z wycięciem niektórych scen po tym, jak na testach widownia drwiła z występów Whitney Houston.

9. Duże poświęcenie kamerzysty

W scenie z samolotem, kiedy kamera obraca się wokół Kevina Costnera i Whitney Houston, operator kamery, jeżdżący po specjalnych szynach, spadł, gdyż podczas ujęcia zaskoczyła go siła odrzutu z samolotu. Kamerzysta wdrapał się więc z powrotem na platformę, by kontynuować operację i scena została zachowana w filmie.

10. Błędy filmowe

Kiedy Frank kładzie Rachel do łóżka, odsuwa wszystkie lalki na jedną stronę. Kiedy jednak Rachel leży już w łóżku, jedna z lalek siedzi dokładnie obok niej.