7 aktorów, którzy nie korzystają z pomocy kaskaderów

Zawód aktora wymaga wielu poświeceń, jednak gwiazdy kina same sobie go czasami utrudniają. Przedstawiamy Wam listę aktorów, którzy prędzej zrobią sobie krzywdę, niż skorzystają z pomocy kaskadera.

1. Buster Keaton

Buster Keaton o miano króla komedii walczył ze samym Charliem Chaplinem. Komik był doskonale znany z tego, że sam wykonywał najniebezpieczniejsze sceny kaskaderskie. Dowodem na to jest scena z jednego ze skeczy, w której na Bustera wali się wielka ściana. 

2. Harrison Ford

Indiana Jones jest nieustraszonym archeologiem, dlatego też Harrison Ford, chcąc wypaść jak najbardziej autentycznie, postanowił wziąć udział w najtrudniejszych scenach. Jedną z nich był słynny fragment filmu, w którym aktor ucieka przed olbrzymią kulą. 

3. Keanu Reeves

Ten aktor najwyraźniej kocha adrenalinę. W kultowym filmie "Speed", w którym mogliśmy go zobaczyć, o mały włos nie doprowadził reżysera do zawału serca. Keanu uznał, że skok z rozpędzonego Jaguara prosto w otwarte drzwi jadącego równie szybko autobusu to wyzwanie w sam raz dla niego. 

4. Jason Statham

Jason niejednokrotnie udowodnił, że jest nieustraszonym aktorem. W filmie "Adrenalina" z 2006 roku zagrał w bardzo niebezpiecznej scenie. Walczył ze swoim wrogiem na płozach lecącego na wysokości ponad 600 metrów nad ziemią helikoptera. Do nagrania nie wykorzystano zielonych ekranów. 

5. Tom Cruise

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Tom od początku swojej kariery wykonywał wyszeckie sceny kaskaderskie. Przypominamy, że aktor skończył w tym roku 53 lata. Nadal jest w rewelacyjnej formie. W ostatniej części filmu "Mission Impossible" z 2018 roku aktor przeszedł sam siebie. W jednej ze scen kurczowo trzymał się się potężnego, lecącego wysoko nad ziemią, Airbusa. 

6. Daniel Craig

Gdy Daniel Craig otrzymał propozycję wcielenia się w Agenta 007, postanowił potraktować to poważnie i nie korzystać z pomocy kaskadera. W jednej z początkowych scen w "Casino Royale" możemy zobaczyć głównego bohatera goniącego jednego ze swych przeciwników po potężnym żurawiu, a następnie skaczącego z jednej metalowej beli na drugą. Prawda, że robi wrażenie? 

7. Matt Damon

Matt w swoich filmach między innymi skakał z mostu, nurkował bez maski tlenowej oraz brał udział w licznych scenach walki. Podczas kręcenia "Tożsamości Bourne'a" z 2002 roku, nie skorzystał z pomocy kaskaderów. Zobaczcie jego popisy aktorskie.