Klasyka Disneya w polskim wykonaniu

Wiele z tych głosów znamy i kojarzymy. Czy wiecie kto śpiewa najbardziej znane piosenki z bajek Disney'a? Sprawdźcie!

Pocahontas - "Kolorowy wiatr"

Pocahontas, czyli piękna, długowłosa córka wodza Indian, która uczy się podążać za głosem serca to jedna z najsłynniejszych postaci Disney'a. Bajka znana wszystkim dzieciom i rodzicom, śpiewane piosenki także. Czy głos nie wydaje się wam być znajomy?
Często nucony utwór "Kolorowy wiatr" wykonuje Edyta Górniak. Zdziwieni?
Zobaczcie sami!

Vaiana: Skarb oceanu - "Pół kroku stąd"

To produkcja nieco młodsza od wielkich klasyków Disneya sprzed lat, mimo to znana i lubiana. Historia opowiada o niebezpiecznej wyprawie nastoletniej córki wodza, która chcę ratować wyspę przed niebezpieczeństwem. W śpiew głównej bohaterki wcieliła się finalistka drugiej edycji programu The Voice of Poland i obecnie jedna z bardziej rozpoznawalnych artystek muzyki pop w naszym kraju - Natalia Nykiel. Sprawdźcie jak brzmi w utworze "Pół kroku stąd"!

Mój brat niedźwiedź - "Niech duchy tych co mieszkali tu"

Opowieść o trzech niedźwiedzich braciach wielokrotnie łapała za serce i wzruszyła niejednego twardziela. Tutaj także swoim głosem dołożyła się znana polska artystka. Nie poznajecie? To Kayah i jej wokal w piosence pod tytułem: "Niech duchy tych co mieszkali tu". Zobaczcie jak brzmi jej wykonanie!

Herkules - "Ani słowa"

Kolejną niespodzianką dla niektórych może być fakt, iż bajkę Herkules swoim głosem ubarwiła Natalia Kukulska. Wykonała ona piosenkę "Ani słowa", a swego czasu nagrała nawet teledysk nawiązujący do animacji Disneya. Utwór bardzo chwytliwy i ciężko pozbyć się go z głowy. Przypomnijcie sobie jak to leciało!


Toy Story - "Ty druha we mnie masz"

Animowana opowieść o zabawkach z 1995 roku wychowała wielu. Piosenki przypominają dzieciństwo lub wczesną młodość i nie jeden dorosły podśpiewuje pod nosem główne motywy. Wielu z was może nie wiedzieć, że jeden z utworów wykonuje Stanisław Soyka. "Ty druha we mnie masz" to nieśmiertelny klasyk bajek animowanych, posłuchajcie!