5 najlepszych utworów nagrodzonych Oscarem

Przygotowaliśmy dla was zestawienie 5 najlepszych piosenek, które uzyskały Nagrodę Akademii Filmowej i na stałe zapadły w pamięć. Sprawdźcie, co znalazło się na liście!

1. Adele - Skyfall

Film akcji z serii o słynnym agencie 007 został doceniony nie tylko pod kątem zdjęć, lecz także ze względu na zawartą w nim muzykę. Złotą statuetką za "Najlepszą piosenkę" może pochwalić się Adele wraz ze swoim wykonaniem utworu "Skyfall". Niesamowity głos brytyjskiej artystki został doceniony w roku 2013 i piosenka dotarła wówczas na szczyt wielu listy przebojów. 

2. Céline Dion - My Heart Will Go On

"Titanic" także został doceniony za ścieżkę dźwiękową. Piosenka "My Heart Will Go On" zdobyła Oscara za "Najlepszą oryginalną piosenkę filmową" i w 1998 roku była najlepiej sprzedającym się singlem. Utwór Céline Dion przez wielu uznany za najlepszą miłosną balladę lat 90' zeszłego wieku wciąż wzrusza i zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie tej rangi.

3. Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia

Pozycja z 1994 roku na stałe zapisała Bruce'a Springsteena w historii nie tylko muzyki, ale też kina. "Streets of Philadelphia" świetnie dopełnił nagrodzony wieloma nagrodami film "Philadelphia" i wraz ze swoim teledyskiem stał się już klasykiem. Utwór tak bardzo zachwycił, że oprócz Oscara, zyskał swoje miejsce na albumie "Najlepsze piosenki filmowe wszechczasów" wydanym przez Sony w 1999 roku.

4. Bill Medley, Jennifer Warnes - (I've Had) The Time Of My Life

Czy jest wśród nas ktoś, kto nie obejrzał dotychczas kultowego już filmu "Dirty Dancing"? Poza zachwycającymi scenami tańca i klimatu lat 80. w Stanach Zjednoczonych nie brakuje w nim świetnej muzyki. Największym jednak przebojem okazał się utwór "(I've Had) The Time Of My Life", który obsypany został wieloma nagrodami, między innymi Oscarem za "Najlepszą oryginalną piosenkę" i statuetką Grammy za "Najlepszy wykonanie pop".

5. Lionel Richie - Say You, Say Me

Oscarowym sukcesem może pochwalić się również "Say You, Say Me" w wykonaniu Lionela Richiego. Piosenka z 1985 roku została nagrana do filmu "Białe Noce" i bardzo często film kojarzony jest właśnie z tym utworem. W 2008 roku dzieło Lionela Richiego znalazło się na 74. miejscu w zestawieniu najlepszych piosenek wszechczasów "Billboard Hot 100".