5 ciekawostek o albumie Madonny "Hard Candy"

Jedenasty studyjny album Madonny "Hard Candy" ukazał się 29 kwietnia 2008 roku. Singlami promującymi płytę były "4 Minutes" (na którym gościnnie wystąpił Justin Timberlake), "Give It 2 Me" i "Miles Away". Krążek zadebiutował na 1. miejscu list sprzedaży w 27 krajach! Dzisiaj przedstawimy Wam kilka ciekawostek o tej płycie, których mogliście wcześniej nie znać.

1. Internetowe przecieki

Jeszcze podczas pracy nad albumem do Internetu przeciekło demo piosenki "The Beat Goes On". Utwór miał zupełnie inną aranżację. Zabrakło na nim Kanye Westa. Tytułowy utwór "Hard Candy" również został udostępniony w zupełnie innej wersji. 

2. Cukierkowe szaleństwo

Początkowo do promocji albumu planowano, aby Madonna wystąpiła w bokserskiej stylizacji. Powstała już nawet sesja zdjęciowa. Na cukierkowy wizerunek sztab artystki zdecydował się dosłownie w ostatniej chwili. Stąd też dość zaskakujące połączenie bokserskiego wizerunku Madonny na landrynkowych tłach.

Madonna Madonna Madonna 'Hard Candy'

3. Tytuł płyty

Jak się okazuje nie tylko wizerunek gwiazdy, został zmieniony w ostatniej chwili. W pierwszych założeniach tytuł płyty miał się nazywać tak jak drugi singiel "Give It 2 Me". Decyzję podjęto już po sesji zdjęciowej. Czujni fani zauważyli, że nazwę tę widać nawet na pasie bokserskim, jaki Madonna ma na sobie na zdjęciu, które wybrano na okładkę krążka.

4. Ciąg dalszy słodkości

Edycja limitowana płyty zawierała wyjątkowy prezent dla fanów. Była do niej załączona paczka landrynek "Starlite Mint" o miętowym smaku.

5. Wyjątkowi goście

W piosence "She's not Me" solowe partie gitarowe wykonuje Wendy Melvoin. Znana przede wszystkim jako gitarzystka zespołu Prince'a - Revolution. Do grupy dołączyła w 1983 roku, zaraz po odejściu Deza Dickersona.