10 kultowych filmów, które mogły mieć zupełnie inny tytuł

Wyobrażacie sobie, że "Wall-E" mógłby się nazywać "Planeta śmieci"?! To tylko jeden z kuriozalnych przykładów, które Wam przedstawimy. Przygotujcie się na kilka sporych zaskoczeń. No to zaczynamy!

1. "Pretty Woman" w oryginale nazywał się "3,000"

W oryginalnej, bardziej mroczniejszej wersji scenariusza tytuł kultowej komedii romantycznej miał skupiać się na kwocie jaką Edward (Richard Gere) zapłacił Vivian (Julia Roberts) za towarzystwo.

 

2. "Wall-E" w oryginale nazywał się "Planeta Śmieci"

W pierwszym szkicu uroczej opowieści filmu Disneya Wall-E przewodził rewolucji na ziemi. Dlatego tytuł skupiał się bardziej na ziemi niż na głównym bohaterze. 

3. Obcy - 8. pasażer "Nostromo" w oryginale miał się nazywać "Gwiezdna Bestia"

Roboczy tytuł kosmicznego horroru odnosił się do powieści Roberta A. Heinleina z 1954 roku. Całe szczęście scenarzysta Dan O'Bannon zmienił zdanie, gdy zaakceptowano finalna wersję fabuły. 

4. "Casablanca" w oryginale miała się nazywać "Everybody Comes To Rick's"

Mało kto wie, że pierwszy szkic scenariusz został napisany do sztuki teatralnej, która nigdy nie została przedstawiona. Studio Warner Bros. wykupiło do niej prawa i przerobiło ją na film. 

5. "Krzyk" w oryginale miał nazywać się "Straszny film"

Jak zapewne wiecie oryginalny tytuł został później wykorzystany w parodii horroru, która doczekała się aż pięciu części. 

6. "Laleczka" w oryginale miał się nazywać "Baterii nie załączono"

Na etapie produkcji filmu tytuł, kilkukrotnie ulegał zmianom. Kilka tygodni przed premierą ukazała się komedia pod takim samym tytułem "Baterii nie załączono". Dlatego twórcy zdecydowali się nazwać film po prostu "Laleczka".

7. "Ja Cię kocham, a Ty śpisz" w oryginale nazywał się "Facet w śpiączce"

Twórca scenariusza Fred Lebow zdradził, że przez kilka lat wraz ze swoim biznesowym partnerem Danielem G. Sullivanem byli znani pod pseudonimem "Coma guys". Daniel miał przyjaciela, który był kompozytorem muzyki. To on zaproponował, aby nazwali film "Ja Cię kocham, a Ty śpisz". 

8. "Powrót do przyszłości" w oryginale nazywał się "Kosmonauta z Plutona"

Dom filmowy Universal Studios był przekonany, że nikt nie pójdzie do kina na film ze słowem "przyszłość" w tytule, dlatego zaproponowali ten alternatywny tytuł, który w ogóle nie miał sensu. Producent Steven Spielberg wyśmiał ich pomysł i nie pozwolił na żadne zmiany! Chwała mu za to!

9. "Sok z żuka" w oryginale miał się nazywać "Przerażony do szpiku kości"

Studio Warner Bros. bardzo nie podobał się oryginalny tytuł i chcieli go zmienić na "Dom duchów". Na szczęście reżyser Tim Burton był nieugięty i przekonał wszystkich, aby zostali przy jego wersji, którą wszyscy doskonale znamy. 

10. "Halloween" w oryginale nazywał się "Zabójca niani"

Scenariusz do tego kultowego horroru został napisany w zaledwie 10 dni! Jego twórcami są John CarpenterDebra Hill. To był ich pomysł, aby tytuł był bardzo dosłowny. Jednak producent Irwin Yablans przekonał ich, aby zmienili go na "Halloween".