10 ciekawostek o "Bridget Jones"

Serię filmów o charyzmatycznej Bridget Jones pokochały miliony fanów na całym świecie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie z ciekawostkami, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć!
BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

1. Praca pod przykrywką

Po tym, jak Renee Zellweger została obsadzona w filmie "Dziennik Bridget Johnes", postanowiła na poważnie przygotować się do roli. Przez trzy tygodnie pracowała w jednym z dużych brytyjskich wydawnictw pod nazwiskiem Bridget Cavendish. Była tak przekonująca, że jej ówczesny szef po ukończonym stażu zaoferował jej pełny etat!

Renée trzymała na biurku w pracy zdjęcie swojego ówczesnego chłopaka, Jima Carreya. Co ciekawe nikt nie rozpoznał w niej sławnej aktorki!

BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

2. Papierosy

Na planie zamiast prawdziwego tytoniu Renée Zellweger paliła ziołowe papierosy.

BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

3. Napisy końcowe

Film miał różne napisy końcowe w różnych krajach. W Wielkiej Brytanii i Australii na przykład widzowie mogli zobaczyć montaż zdjęć z filmu i krótkich wywiadów o Bridget przeprowadzonych z Danielem, rodzicami Marka i szefem Bridget. W Ameryce można było obejrzeć młodych Bridget i Marka biegających po podwórku filmowanych domową kamerą.

BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

4. Słynne majtki

Podczas jednej z aukcji sprzedano słynne majtki Bridget, na których podpisał się Hugh Grant. Osiągnęły one cenę 2 tysięcy funtów!

BRIDGET JONES BRIDGET JONES UNIVERSAL STUDIOS / AlbumEAST NEWS

5. Walka o główną rolę

O rolę Bridget John walczyło kilkadziesiąt aktorek w tym między innymi Kate Winslet, Catherine Zeta-Jones, Nicole Kidman czy Emma Thompson. Znalezienie odpowiedniej aktorki zajęło reżyserom. 2 lata!

BRIDGET JONES BRIDGET JONES UNIVERSAL PICTURES / AlbumEAST NEWS

6. Poświęcenie

Renée Zellweger przytyła do roli Bridget 9 kilogramów. Zajęło jej to 7 miesięcy. Codziennie zjadała około 4 tysięcy kalorii.

BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

7. Czas wolny

Aktorzy prace na planie umilali sobie na różnorakie sposoby. Renee słuchała muzyki. Najczęściej wybierała płyty zespołu Smashing Pumpkins. Colin Firth czytał gazetę The Guardian, a Hugh Grant The Telegraph.

BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

8. Jedyna w swoim rodzaju

Trylogia filmów o przygodach Bridget Johns jest jedyną serią komedii romantycznych 21. wieku, w której nie tylko główną rolę zagrała ta sama aktorka, ale również każdy z filmów trafił do kin.

BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

9. Co z tymi urodzinami?

Bridget Jones w pierwszym filmie obchodziła urodziny 9 listopada, natomiast w ostatniej części data została zmieniona na 9 maja. To nie jedyny błąd, który wyłapali fani serii. W "Pogoni za rozumem" główna bohaterka urodziła się w 1972 roku, a w "Bridget Jones 3" w 1973 roku.

BRIDGET JONES BRIDGET JONES EAST NEWS

10. Wielkie tajemnice

Okazuje się, że aktorzy nie mieli pojęcia, jakie zakończenie będzie miał film "Bridget Jones 3". Powstały trzy różne wersje scen finałowych. Aktorzy dowiedzieli się, która została wybrana, dopiero gdy film trafił do kin. Nie martwcie się, nie będziemy spoilerować :)