10 ciekawostek o Celine Dion

Céline Dion jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w historii z liczbą ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Przygotowaliśmy dla Was 10 ciekawostek, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć. Zaczynamy!

1. Rodzinny biznes

Celine Dion pochodzi z dużej rodziny. Jest najmłodsza z czternaściorga rodzeństwa. Jej rodzice założyli zespołu "Dion's Family" i jeździli w trasy koncertowe po całej Kanadzie. Celine miała wtedy zaledwie dwa latka. 

Celine Dion przed hotelem w Pary?u Celine Dion przed hotelem w Pary?u Poree Audrey/ABACA/EAST NEWS

2. Pierwsze nagrania

W wieku 12 lat Celine Dion nagrała płytę demo z piosenką, którą napisała razem z matką. Wysłały ją do managera i producenta Rene Angelilego. Po tym, jak ją usłyszał, zaprosił Celine do siebie, aby dla niego wystąpiła. Zdecydował się podpisać z nią kontrakt pod jednym warunkiem, że będzie miał całkowitą kontrolę nad jej karierą. Kanadyjska gwiazda nie zdawała sobie wówczas sprawy, że poznała miłość swojego życia.

W 1994 roku Celine i Rene wzięli ślub. Byli małżeństwem 22 lata. Angélil zmarł 14 stycznia 2016 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. 

3. Eurowizja

W 1988 roku Celine Dion wygrała 33. Konkurs Piosenki Eurowizji, podczas którego reprezentowała Szwajcarię z utworem "Ne partez pas sans moi".

Celine Dion Celine Dion Matrix Media Group / face to face / FaceToFace / REPORTER / East News

4. Gwiazdorskie zachcianki

W 2003 roku Celine znalazła się na 1. miejscu w rankingu ogłoszonym przez magazyn "In Touch" na gwiazdy o najbardziej wygórowanych wymaganiach.

5. Królewski ślub

Ślub Celine i Eene był transmitowany na żywo w kanadyjskiej telewizji. Obejrzało go blisko 5 milionów widzów. 

Céline Dion - Imperfections (Official Video) Céline Dion - Imperfections (Official Video) Youtube

6. Przeznaczenia nie da się oszukać

Rodzicie Celine, nadali jej imię po popularnej francuskiej piosence, którą wykonywał Hugues Aufray. Jak przyznali w jednym z wywiadów, chcieli w ten sposób ukierunkować jej przyszłą karierę. 

CELINE DION CELINE DION AFP/EAST NEWS

7. Odznaczenia

Za działalność na rzecz ojczyzny, rozpowszechnianie języka francuskiego oraz podtrzymywanie i rozsławianie tradycji, kultury francusko-kanadyjskiej Celine otrzymała wiele odznaczeń i wyróżnień, w tym m.in. Order Kanady, Order Quebecu, honorowy doktorat kanadyjskiego Uniwersytetu w Laval oraz francuską Legię Honorową.

Celine Dion Celine Dion Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

8. Restauratorka

W 1990 roku Celine wraz z przyjaciółmi otworzyła pierwszą restaurację Nickels Grill & Bar. Przez następne kilka lat powstały kolejne lokale w całej Kanadzie. Marka do dzisiaj cieszy się dużą popularnością. Celine przekazała ten biznes w całości swoim bliskim, ponieważ inne obowiązki nie pozwalały jej na całkowite zaangażowanie. 

9. Poliglotka

Celine potrafi mówić płynnie w 5 językach. Zna francuski, angielski, niemiecki, japoński i hiszpański.  

10. Zapał do pracy

Celine już w wieku 18 miała na swoim koncie aż 9 francuskojęzycznych albumów! Została wówczas pierwszą kanadyjką, której udało się uzyskać status złotej płyty we Francji!