5 ciekawostek o przeboju "Killer Queen"

Dokładnie 45 lat temu, 21 października 1974 roku ukazał się jeden z największych przebojów zespołu Queen "Killer Queen". Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek, których mogliście wcześniej o nim nie wiedzieć!
FREDDIE MERCURY FREDDIE MERCURY EAST NEWS

1. Pod prąd

Freddie Mercury, tworząc nową muzykę, trzymał się zawsze określonej rutyny. Najpierw powstawały melodia i muzyka a dopiero na samym końcu tekst. W przypadku "Killer Queen" było na odwrót.

Queen Queen GLOBE PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

2. Pierwszy hit

Singiel "Killer Queen" był pierwszym wielkim hitem zespołu Queen. Utwór znalazł się na albumie "Sheer Heart Attack".

To właśnie za ten utwór Freddie Mercury otrzymał po raz pierwszy nagrodę Novello Award, dla najlepszych tekściarzy i kompozytorów.

+Katy Perry promuje swoje perfumy w Berlinie +Katy Perry promuje swoje perfumy w Berlinie imago stock&people/EAST NEWS

3. Muza dla innych artystów

Katy Perry nazwała jedne ze swoich perfum "Killer Queen". W jednym z wywiadów zdradziła, że bardzo się utożsamiała z tą piosenką jako nastolatka.

Killer Queen jest w moim słowniku, odkąd skończyłam 15 lat. Freddie Mercury przedstawił w tekście obraz kobiety, którą chciałam być. Wydaje się bardzo odważna i pewna siebie. Tych cech mi kiedyś brakowało.

zAmerican pop singer Katy Perry releases her new fragance, Killer Queen.  ? Balawa Pics - 26/07/2013 - EDITORIAL USE (HO)
400/East NEws

Freddie Mercury Freddie Mercury Rex Features/EAST NEWS

4. Marie Antoinette

"Let them eat cake' she says, just like Marie Antoinette" - Według legendy Marie Antoinette (Królowa Francji) na wieść o tym, że zabrakło chleba dla jej podwładnych, miała wówczas powiedzieć "Let them eat cake". To zdanie rozwścieczyło ludzi i wywołało bunt. Z tej opowieści Freddie zaczerpną inspirację. Piosenka "Killer Queen" opowiada bowiem o ekskluzywnej pani do towarzystwa. Chciał pokazać w ten sposób, że zamożni ludzi niczym się nie różnią od innych.

Queen Queen Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

5. Nowy styl

O mały włos utwór "Killer Queen" nie trafił do kosza! Brian May zdradził, że początkowo obawiał się wydania tej piosenki jako singiel. Uważał, że za bardzo odbiegała od ich stylu. Na szczęście wszyscy wiemy, jak to się zakończyło. Zespół Queen właśnie tym przebojem po raz pierwszy podbił międzynarodowe listy przebojów.