5 najlepszych filmów z Leslie Nielsenem

Leslie Neielsen był jednym z najpopularniejszych aktorów w historii kina. Wystąpił w takich kultowych filmach jak "Naga Broń", "Czy leci z nami pilot" czy "Szklanką po łapkach". Przypomnijmy sobie jego kultowe role! Kolejność filmów jest przypadkowa.
NAGA BROŃ NAGA BROŃ PARAMOUNT PICTURES /EAST NEWS

1. "Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego"

Pierwsza z trzech części serii filmów "Naga broń" na dobre zapisała się w historii kina. Porucznik Frank Drebinw z brygady specjalnej (w którego wciela się Leslie Nielsen) musi ochronić królową Elżbietę II w czasie jej wizyty w Ameryce przed zamachem terrorystycznym na jej życie.

Czy leci z nami pilot? Czy leci z nami pilot? EAST NEWS/

2. "Czy leci z nami pilot?"

Niewątpliwie jest to jeden z największych klasyków kina. Komedia parodiuje popularne filmy katastroficzne. Pomimo że rola Lesliego Nielsena nie była zbytnio rozbudowana, to właśnie ten film przez wielu fanów jest uważany za jego najlepszy. Zgadzacie się?

SZKLANKĄ PO ŁAPKACH SZKLANKĄ PO ŁAPKACH EAST NEWS

3. "Szklanką po łapkach"

Leslie Nielsen w komedii Ricka Friedberga jako agent specjalny Dick Steele, powraca z emerytury, by pokrzyżować plany zagłady świata generałowi Rancorowi.

*United Archives IFA The Film Archives 2017 *United Archives IFA The Film Archives 2017 EAST NEWS

4. "Ściągany"

Leslie Nielsen miał szczęście do świetnych scenariuszy. Jego kwestie należą do najczęściej cytowanych w historii kina. To właśnie z komedii "Ściągany" pochodzi słynny cytat:

Women and me are like water and fire: wet and flammable. (tłum. Kobiety i ja są jak woda i ogień, mokre i łatwopalne.)
DRAKULA DRAKULA EAST NEWS

5, "Dracula - wampiry bez zębów"

Amerykańsko-francuski film fabularny z 1995 roku, parodiujący "Draculę" z 1931 roku i inne podobne jemu horrory. Dracula, w którego wciela się Leslie Nielsen, przybywa do Londynu, gdzie rzuca się w wir życia towarzyskiego wyższych sfer, zbierając krwawe żniwo.