Najciekawsze koncerty w 2020 roku

Rok 2019 dla fanów muzyki upłynie pod znakiem wielkich koncertów. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie z tymi, które na pewno zainteresują słuchaczy Radia Złote Przeboje. Zaczynamy!
THE KELLY FAMILY THE KELLY FAMILY KS/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

1. The Kelly Family

Data: 14 luty 2020

Miejsce: Tauron Arena Kraków

Historia grupy to ponad 45 lat wspólnego grania, koncertowania i nagrywania płyt. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1994 roku. Album "Over the Hump" został sprzedany w ponad 5 mln egzemplarzy. To z niego pochodzą takie hity jak "Roses of Red" i "An Angel". Również w Polsce płyta znakomicie się sprzedała i uzyskała status potrójnej platyny.

James Blunt - The Truth [Official Video] James Blunt - The Truth [Official Video] Youtube

2. James Blunt

Data: 7 marca 2020

Miejsce: Gliwice

James Blunt to muzyk o wielkim dorobku artystycznym. Już na początku przyszłego roku ponownie odwiedzi Polskę, by tym razem zaprezentować swój najnowszy album "Once Upon A Mind".

Carlos Santana w Dolinie Charlotty Carlos Santana w Dolinie Charlotty HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER/EAST NEWS

3. Carlos Santana

Data: 17 marca 2020

Miejsce: Tauron Arena Kraków

Artysta wraz z zespołem zagra najpopularniejsze utwory z pięćdziesięcioletniej kariery muzycznej, poczynając od pamiętnego Woodstocku w 1969 roku, po "Supernatural" i nie tylko. Trasa będzie upamiętniać dwa bardzo ważne wydarzenia w karierze muzyka: 20 rocznicę jego przełomowego, wielokrotnie nagradzanego albumu "Supernatural" oraz 50 rocznicę jego arcydzieła Abraxas.

Celine Dion Celine Dion East News

4. Celine Dion

Data: 23 maja 2020 Łódź i 25 maja 2020 Kraków

Na specjalne zaproszenie Radia Złote Przeboje i Prestige MJM Céline Dion w ramach trasy "Courage World Tour" zaśpiewa w Polsce aż dwa razy: w Łodzi i w Krakowie!
Więcej: https://zloteprzeboje.tuba.pl/zloteprzeboje/7,101972,25239368,celine-dion-wystapi-w-polsce.html

Lenny Kravitz Lenny Kravitz Ivan Nikolov / WENN.com/agefotostock/East News

5. Lenny Kravitz

Data: 15 czerwca 2020

Miejsce: Gliwice

Artysta znany ze swoich energetycznych koncertów, po raz kolejny zafunduje nam niezapomniane show na żywo! Lenny Kravitz podnosi wysoko poprzeczkę swoją muzyką, idealnie łącząc brzmienia rock 'n' rolla, funku, bluesa i soulu - na co idealnym przykładem jest jego ostatni jedenasty studyjny album "Raise Vibration". Nawiązujący do jego młodzieńczych inspiracji - ale przede wszystkim wzbogacony mądrością oraz doświadczeniem, jakie nabył w ciągu 30 lat na scenie, reprezentuje potężne twórcze odrodzenie oraz odważne i błyskotliwe dzieło zgodne z jego dziedzictwem i wiarą.

&Guns N Roses koncert w Nowej Zelandii &Guns N Roses koncert w Nowej Zelandii Wayne Drought / Splash News/EAST NEWS

6. Guns n' Roses

Data: 17 czerwca 2020

Miejsce: PGE Narodowy Warszawa

Zespół Guns N' Roses, który w 2016 roku zelektryzował świat wiadomością o swoim historycznym powrocie, ogłosił właśnie daty koncertów w 2020 roku. Będzie to kolejny krok w ich fenomenalnej karierze. Rozpoczynająca się w środę 20 maja 2020 roku w Lizbonie w Passeio Maritimo De Alges trasa, przeniesie się następnie do innych europejskich miast, gdzie zespół zagra swoje największe przeboje.

Aerosmith Aerosmith Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl

7. Aerosmith

Data: 12 lipca 2020

Miejsce: Tauron Arena Kraków

Jedyny w swoim rodzaju zespół Aerosmith w składzie: Steven Tyler (wokal), Joe Perry (gitara), Brad Whitford (gitara), Tom Hamilton (bas) i Joey Kramer (perkusja) to żywa legenda amerykańskiej muzyki, zespół, który sprzedał ponad 150 milionów albumów na całym świecie, zdobył niezliczoną ilość nagród, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame i osiągnął prawie wszystko, co można osiągnąć w branży muzycznej w ciągu piecu dekad od powstania.

8. Sting

Data: 25 lipca 2020

Miejsce: PGE Narodowy Warszawa

Podczas koncertu, który został okrzyknięty "mistrzowskim występem od początku do końca", fani usłyszą m.in. takie przeboje jak "Englishman in New York", "Fields of Gold", "Shape of my heart", "Every Breath You Take", "Roxanne" czy "Message in the Bottle", które artysta zaśpiewa w zupełnie nowych aranżacjach!

Andrea Bocelli zaśpiewa na PGE Narodowym w Warszawie! Andrea Bocelli zaśpiewa na PGE Narodowym w Warszawie! Materiały prasowe

9. Andrea Bocelli

Data: 22 sierpnia 2020

Miejsce: PGE Narodowy Warszawa

Andrea Bocelli jest obecnie najpopularniejszym na świecie tenorem łączącym muzykę operową i rozrywkową. Jego duety z Edem Sheeranem. Jennifer Lopez, Duą Lipą, Celine Dion, Arianą Grande, Sarah Brightman czy synem Matteo biją rekordy popularności w internecie. Wydarzenia z udziałem włoskiego artysty gromadzą największe widownie na świecie, a publiczność długo pozostaje pod wrażeniem jego wyjątkowych występów.

10. Simply Red

Data: 22 listopad 2020

Miejsce: Torawr Warszawa

Simply Red uznawany za jeden z najlepszych zespołów wywodzących się z Wielkiej Brytanii, grających muzykę na żywo, powraca ze swoimi hitami wszech czasów tj. 'Stars', 'Holding Back The Years', 'Fairground', czy 'Money's Too Tight To Mention', a także z całkowicie nowymi, mocno emocjonalnymi utworami.