10 koncertów, które możesz zobaczyć bez wychodzenia z domu

Z powodu zagrożenia koronawirusem wiele imprez i koncertów zostało odwołanych bądź przełożonych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby urządzić sobie koncertowy wieczór w zaciszu własnego domu. W internecie jest sporo zapisów występów artystów w bardzo dobrej jakości. My wybraliśmy dla Was te najciekawsze.
Springsteen on Broadway Springsteen on Broadway Springsteen on Broadway

1. Springsteen on Broadway - Netflix

Film 'Springsteen on Broadway' dostępny jest w serwisie Netflix. Wybierzemy się w nostalgiczną podróż po karierze Bruce'a od debiutu po dzień dzisiejszy. W licznych zabawnych, a czasem poważnych i wzruszających opowieściach ("wstępach") do piosenek wykonywanych wyłącznie solo na gitarze, fortepianie i harmonijce ustnej, poznamy największe obawy, inspiracje, radosne i bolesne wspomnienia człowieka, który jest żywą legendą amerykańskiego rocka. Zobaczymy go też na scenie w duecie z kobietą jego życia - wokalistką, autorką tekstów i gitarzystką a prywatnie żoną artysty - Patti Scialfą. 

Justin Timberlake + the Tennessee Kids - Netflix Justin Timberlake + the Tennessee Kids - Netflix Justin Timberlake + the Tennessee Kids - Netflix

2. Justin Timberlake + the Tennessee Kids - Netflix

Reżyser Johnatan Demme zaprasza na ostatni koncert światowego tournee Justina Timberlake'a i pokazuje, co tworzy jego magię: utalentowani muzycy, tancerze i oczywiście charyzmatyczny gwiazdor!

Coldplay: koncert w Sao Paulo - HBO GO Coldplay: koncert w Sao Paulo - HBO GO Coldplay: koncert w Sao Paulo - HBO GO

3. Coldplay: koncert w Sao Paulo - HBO GO

Zespół Coldplay prezentuje przedostatni koncert swojej trasy koncertowej "A Head Full Of Dreams Tour", która przyciągnęła w sumie 5,5 mln fanów na całym świecie. Brytyjski zespół słynie ze spektakularnych stadionowych występów. Show w Sao Paulo nie było wyjątkiem.Coldplay od lat jest jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych na świecie. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród m.in. osiem statuetek Brit Awards, pięć wyróżnień na ceremonii MTV Video Music Awards oraz siedem statuetek Grammy.

Barbra: The Music... The Mem'ries... The Magic! Barbra: The Music... The Mem'ries... The Magic! Barbra: The Music... The Mem'ries... The Magic!

4. Barbra: The Music... The Mem'ries... The Magic! - Netflix

Trudno spamiętać wszystkie sukcesy, które odniosła w ciągu swojej długiej kariery Barbra Streisand. Za to jej muzyki nie sposób zapomnieć. Zobaczcie wyjątkowy koncert!

Homecoming: A Film By Beyoncé Homecoming: A Film By Beyoncé Homecoming: A Film By Beyoncé

5. Beyonce: Homecoming - Netflix

Na platformie streamingowej Netflix możecie zobaczyć intymny dokument na temat koncertu Beyonce na festiwalu Coachella w 2018 roku. Był to jeden z najważniejszych koncertów w karierze gwiazdy.

Kasia Nosowska Kasia Nosowska Karol Makurat/REPORTER / Karol Makurat/REPORTER

6. "Made in Polska" - koncerty polskich artystów - Youtube

Telewizja TVP zrealizowała bardzo ciekawą serię koncertów polskich artystów. Możecie je obejrzeć w całości na serwisie Youtube:

U2: Experience - koncert w Berlinie - HBO GO U2: Experience - koncert w Berlinie - HBO GO U2: Experience - koncert w Berlinie - HBO GO

U2: Experience - koncert w Berlinie - HBO GO

Zapis berlińskiego koncertu U2 podsumowujący trasę koncertową "iNNOCENCE + eXPERIENCE" z 2018 roku. Ten wyjątkowy, doskonale nakręcony materiał prezentuje najważniejsze momenty występu - od początkowych akordów utworu "Elevation" przez niezwykłe wykonanie "Summer of Love", po genialne wersje "ONE" oraz "City of Blinding Lights". Produkcja zachwyca rozmachem przedsięwzięcia, w którym zastosowano najnowocześniejsze technologie oraz system dźwiękowy.

Distant Sky: Nick Cave & The Bad Seeds: koncert w Kopenhadze - HBO GO Distant Sky: Nick Cave & The Bad Seeds: koncert w Kopenhadze - HBO GO HBO GO

8. Distant Sky: Nick Cave & The Bad Seeds: koncert w Kopenhadze - HBO GO

Zarejestrowany w kopenhaskiej Royal Arena w październiku 2017 roku doskonały koncert grupy Nick Cave & The Bad Seeds. Zespół prezentuje widzom utwory ze swojego najnowszego albumu pt. "Skeleton Tree" oraz klasyczne kompozycje. Występy z pierwszej od lat trasy koncertowej, która zaczęła się w styczniu 2017 roku w Australii, a następnie była kontynuowana w USA i Europie, wywołały entuzjastyczną reakcję wśród fanów oraz bardzo pochlebne recenzje krytyków.

Koncert Lady Gaga w Monachium Koncert Lady Gaga w Monachium SEBASTIAN WIDMANN / East News

9. Lady Gaga - ENIGMA live at Super Saturday Night - Youtube

Koncert Pink w Paryżu Koncert Pink w Paryżu Rex Features/East News

10. P!nk: Rock in Rio 2019 - YKoutube

Na sam koniec mamy dla Was coś wyjątkowego. Pink znana jest ze swoich akrobatycznych występów. Podczas ostatniej trasy koncertowej "Beautiful Trauma Tour" piosenkarka przeszła samą siebie. Sami zobaczcie!