10 magicznych faktów o Harrym Potterze, o których nie mają pojęcia mugole

Świat Harry'ego Pottera jest pełen ciekawostek i fascynujących historii. Zebraliśmy dla Was kilka interesujących faktów, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć. No to zaczynamy!
Harry Potter Harry Potter Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

1. Możesz obejrzeć wszystkie filmy w 1169 minut

Jeśli chcesz urządzić sobie maraton filmowy z Harrym Potterem, czas trwania ośmiu filmów zajmie około 20 godzin. Oczywiście musisz zrobić kilka przerw pomiędzy nimi, więc nie zaleca się oglądania wszystkich filmów za jednym razem.

Collection Christophel 2020 Collection Christophel 2020 Warner Bros. / Heyday Film/Collection Christophel/East News

2. Pełne imię Dumbledore'a brzmi Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore

Lepiej znany jako po prostu Albus Dumbledore, dyrektor Hogwartu, który sprawował urząd przez prawie 40 lat. Zginał tragicznie, ponieważ Severus Snape go zabił. Dumbledore został pochowany w białym marmurowym grobie na terenie Hogwartu. Albus Dumbledore był uważany za najpotężniejszego czarodzieja swoich czasów.

;Na planie filmu Harry Potter i Insygnia ?mierci. Cz??? II' ;Na planie filmu Harry Potter i Insygnia ?mierci. Cz??? II' PHOTOSHOT/REPORTER/East News

3. Voldemort miał kiedyś nos

Lord Voldemort urodził się jako Tom Marvolo Riddle w Merope Gaunt. Według szóstej części serii Voldemort pierwsze imię otrzymał z woli matki po swoim ojcu, Tomie Riddle'u. Marvolo z kolei jest imieniem ojca jego zmarłej matki. Sierota półkrwi przemieniła się w Czarnego Pana podczas próby władzy nad światem czarodziejów poprzez manipulowanie relacjami między czarodziejami czystej krwi i mugolami.

1KADR Z FILMU HARRY POTTER I KAMIEN FILOZOFICZNY' 1KADR Z FILMU HARRY POTTER I KAMIEN FILOZOFICZNY' EAST NEWS

4. Robin Williams chciał zagrać Hagrida

Jednym z mało znanych faktów o Harrym Potterze jest to, że amerykański aktor i komik Robin Williams również walczył o tę rolę, ale niestety został odrzucony. Jak się okazuje, Rowling miała politykę obsadzania tylko brytyjskich i irlandzkich aktorów z Wielkiej Brytanii.

Harry Potter Harry Potter East News

5. Pierwsza książka "Harry Potter i kamień filozoficzny" składała się z 76 944 słów

"Harry Potter i kamień filozoficzny" do dzisiaj jest najbardziej dochodowym filmem z całej serii.

zamek Alnwick zamek Alnwick EAST NEWS

6. Zamek z Hogwartu istnieje naprawdę!

Miejscem kręcenia wnętrza Hogwartu jest zamek Alnwick w Northumberland. Można go zobaczyć zarówno w "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", jak i "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Tam też Harry pobierał lekcje latania na miotle.

Glenfinnan Viaduct Glenfinnan Viaduct Jean and Julia Wimmerlin/Solent/East News

7. Hogwarts Express podróżuje po prawdziwym wiadukcie Glenfinnan w Szkocji

W filmach o Harrym Potterze uczniowie na pokładzie pociągu podróżują przez ten most, jadąc do i z Hogwartu. Jest położony na West Highland Line, Glenfinnan, Inverness-shire.

HARRY POTTER HARRY POTTER EAST NEWS

8. W Hogwarcie jest około 600 uczniów

Spróbuj swoich sił w naszym quzie. Uda Ci się zdobyć komplet punktów tylko jeżeli uważnie oglądałeś(-aś) wszystkie części filmu "Harry Potter". Powodzenia!

Rozwiąż QUIZ!

J.K. Rowling J.K. Rowling ANGELA WEISS/AFP/East News

9. JK Rowling wpadła na pomysł Harry'ego Pottera czekając na pociąg

W 1990 roku nieznana wówczas autorka JK Rowling wybrała się w podróż pociągiem z Manchesteru do King's Cross. Pociąg był jednak bardzo opóźniony. Czekając na niego, wpadła na pomysł swojej kolejnej książki, którą okazała się być "Harry Potter i kamień filozoficzny". Od tego momentu przez 5 kolejnych lat opracowywała mapę pozostałej części serii siedmiu książek.

HARRY POTTER HARRY POTTER EAST NEWS

10. Motto Hogwartu brzmi "Draco Dormiens Nunquam Titillandus"

Ten łaciński werset można przetłumaczyć jako "Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka". Jednak Złote Trio prawdopodobnie zapomniało o nim, biorąc pod uwagę ich dzikie przygody we wszystkich siedmiu książkach.