5 najlepszych piosenek z filmu "Dirty Dancing"

Bez dwóch zdań - wszyscy kochamy "Dirty Dancing". Film pamiętamy nie tylko ze względu na wspaniałych aktorów, ale także dzięki muzyce i ponadczasowym przebojom. Dzisiaj przypomnimy Wam 5 naszym zdaniem najpiękniejszych piosenek z tego kultowego filmu.

5. "Hey Baby"

Musimy Was ostrzec, piosenka Bruce'a Channela jest jedną z tych, które bardzo łatwo wpadają w ucho, ale ponieważ jest tak dobra, to nie mamy nic przeciwko!

Tutaj możecie jej posłuchać w całości:

4. "She's Like The Wind"

To prawdopodobnie jedna z mniej znanych piosenek z filmu, ale nie mamy pojęcia dlaczego. Jest piękna i śpiewa ją Patrick Swayze. Czego tu nie lubić?

3. "Hungry Eyes"

Utwór Erica Carmena zyskał wielką popularność dzięki filmowi "Dirty Dancing". Przypomnijmy sobie jedną z kultowych scen, w której mogliśmy go usłyszeć.

2. "Cry To Me"

Piosenka została wykorzystana podczas sceny seksu między Johnnym i Baby. Ten utwór ma wszystko: rytm, duszę i romans. Dzięki temu wpasował się idealnie w klimat "Dirty Dancing".

W całości możecie jej posłuchać poniżej.

1. (I've Had) The Time of My Life

To zdecydowanie najpopularniejszy przebój z filmu "Dirty Dancing". Piosenka zdobyła Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę filmową, Złotego Globa i statuetkę Grammy za najlepsze wokalne wykonanie popu przez duet lub grupę. 

Przypomnijmy sobie tą kultową scenę.