5 rzeczy, których nie wiedzieliście o Celine Dion

Sprawdźcie, czy znacie ciekawostki na temat Celine Dion!

"Titanic"

Jej największy przebój, za który dostała m.in. Oskara, czyli "My Heart Will Go On" został nagrany w studio jeden jedyny raz. Początkowo miała to być wersja demo, aby producenci filmu mogli zasugerować poprawki. Wersja przypadła do gustu na tyle, że bez zmian umieszczono ją w soundtracku do "Titanica".

Sama Celine nie chciała śpiewać piosenki i nie była przekonana co do jej jakości. Po latach przyznała w programie Jimmy'ego Fallona, że dobrze było posłuchać swoich doradców, a nie instynktu.

Jedna miłość

Manager Rene Angelil był jej pierwszym chłopakiem, a jak się później okazało, również mężem. 12-letnia Celine wysłała swoje próbki nagrań do góru producenckiego, ten dostrzegając w niej talent zgodził się ją promować pod warunkiem stałej kontroli nad jej karierą.

Kilka lat później para oficjalnie ogłosiła swój związek. Doczekali się trójki potomstwa. Cztery lata temu Rene zmarł na skutek choroby nowotworowej i - jak przyznaje Celine - był jedyną miłością jej życia. Kilkanaście dni po śmierci męża piosenkarka musiała wystąpić na żywo w Las Vegas, gdzie publicznie załamała się podczas wykonywania utworu "All by myself".

Rodzina przede wszystkim

Mimo statusu wielkiej gwiazdy, zawsze starała się trzymać z daleka od showbiznesowych rautów. Obce jej były romanse, skandale, czy tak popularne w jej branży narkotyki. Rodzina i relacje z bliskimi zawsze stawiała na pierwszym miejscu. Zapytana, dlaczego wybudowała wielki park wodny na terenie swojej posiadłości na Florydzie, odpowiedziała:

Niektórzy imprezują co weekend i wydają fortunę na kokainę, szampany. Ja zamiast tego wybudowałam park wodny dla swoich dzieci, jestem zdrowsza, a dzieci szczęśliwsze.

Wiecznie w formie

Jako jedna z nielicznych artystek jest doceniana za ciągłe trzymanie narzuconego poziomu. Jej najnowszy album "Courage" spotkał się z bardzo pochlebnymi opiniami, a wydawać by się mogło, że jej prime oscylował w końcówce lat 90.

Kanadyjka do dziś wypełnia sale koncertowe po brzegi, trasa koncertowa "Courage - life tour", która ze względu na pandemię została częściowo przełożona na rok 2021 jest już praktycznie wyprzedana. W ramach tej trasy artystka odwiedzi również Kraków i Łódź w maju 2021.

Kariera Garou

Garou może śmiało stwierdzić, że światową karierę zawdzięcza właśnie Celine Dion i jej mężowi. Po jednym z musicali para zaprosiła młodego wokalistę na obiad, po którym nawiązali współpracę i zaoferowali promocję.

W Sylwestra 1999 Garou wraz z Bryanem Adamsem wystąpili na koncercie Celine Dion. Artystka również nagrała duet z Kanadyjczykiem. Singiel "Sous la vent" w parze z Divą promował najnowszą płytę artysty i w bardzo szybkim czasie osiągnał status multiplatyny.