TOP 5 największych przebojów Michała Szpaka

Zakończyło się głosowanie, w którym wybieraliście największe przeboje Michała Szpak. Oto złota piątka z największą ilością Waszych głosów. Zaczynamy!

5. "Rosanna"

Utwór promował album "Byle być sobą" z 2015 roku. Skomponował go Andy Palmer, a tekst napisał Kamil Varen.

4. "Jesteś bohaterem"

Autorem tekstu jest Olivia Morney, muzykę skomponował Jamie Axel. Utwór promował album "Byle być sobą" z 2015 roku. Nagranie uzyskało w Polsce status złotego singla, przekraczając liczbę 10 tysięcy sprzedanych kopii.

3. "King Of The Season"

Singiel "King Of The Season", stylistycznie stanowi połączenie rocka, bluesa i popu. Tekst piosenki jest o próżnych, chciwych, narcystycznych ludziach, którzy kiedy mija ich "pięć minut", okazuje się, że są samotni i w efekcie przegrani.

Twórcami piosenki są Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska, stojący też za sukcesem pierwszego albumu Michał Szpaka - "Byle być sobą", który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał status platynowej płyty, a pochodzący z niego utwór "Color Of Your Life" stał się diamentowym singlem.

2. "Don't Poison Your Heart"

Pierwszy singiel z nowego albumu Michała Szpaka "Dreamer" miał swoją premierę pod koniec listopada 2017 roku. Bardzo szybko stał się hitem i długo gościł na pierwszych miejscach list przebojów. Utwór skomponował Andy Palmer, a tekst napisał Kamil Varen. 

1. "Color Of Your Life"

Poprzedni album Michała Szpaka "Byle być sobą" spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał status Platynowej Płyty, a utwór "Color Of Your Life" stał się diamentowym singlem. Kompozycja zwyciężyła w polskich preselekcjach i reprezentowała Polskę podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Podczas finału piosenka została zaprezentowana jako 12 z kolei, otrzymała 7 pkt od jury i 222 pkt od widzów, ostatecznie z liczbą 229 pkt utwór znalazł się na 8. miejscu.