Netflix: 7 popularnych miniseriali, które zobaczysz w jeden dzień

Sprawdźcie, które krótkie seriale warto zobaczyć na Netfliksie. Propozycje, które dla Was przygotowaliśmy, możecie obejrzeć w jeden dzień! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

1. "Bodyguard"

Kto występuje: Richard Madden, Keeley Hawes, Gina McKee.

Opis: David Budd zostaje wyznaczony do ochrony brytyjskiej Minister Spraw Wewnętrznych, Julii Montague. Pomiędzy sierżantem, a porywczą panią polityk wkrótce dochodzi do spięć. Serial trzyma w napięciu do samego końca. 

Ile odcinków?  6 odcinków, 58 minut każdy.

2. "Jak nas widzą"

Kto występuje: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse.

Opis: Serial opowiada prawdziwą historię pięciu nastolatków, którzy zostali niesłusznie skazani w 1989 roku za gwałt. Dopiero w 2002 roku zostali oczyszczeni z zarzutów.

Ile odcinków?  4 odcinki, około 1 godz. każdy.

3. "Niewiarygodne"

Kto występuje: Austin Hebert, Dale Dickey, Danielle Macdonald, Elizabeth Marvel, Eric Lange, Kaitlyn Dever, Merritt Wever, Scott Lawrence, Toni Collette.

Opis: Gdy młoda kobieta zostaje oskarżona o kłamstwo w sprawie gwałtu, dwie policjantki badają serię zaskakująco podobnych ataków. Serial inspirowany jest prawdziwymi zdarzeniami.

Ile odcinków?  8 odcinków, około 54 minut każdy.

4. "Kierunek: Noc"

Kto występuje: Pauline Étienne, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti, Mehmet Kurtulus.

Opis: Gdy z niewyjaśnionych przyczyn promienie słoneczne zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze, pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy.

Ile odcinków?  6 odcinków, od 35 do 50 minut każdy.

5. "Hollywood"

Kto występuje: David Corenswet, Darren Criss, Jeremy Pope, Laura Harrier.

Opis: Miniserial "Hollywood" to opowieść o grupie ambitnych aktorów i filmowców, którzy tuż po II wojnie światowej próbują odnieść sukces w amerykańskiej fabryce snów i nie cofną się przed niczym, by dopiąć swego. Historia każdego z bohaterów uchyla rąbka tajemnicy zza błyszczącej kurtyny złotej ery Hollywood, odsłaniając niesprawiedliwy system i uprzedzenia dotyczące rasy, płci i seksualności, które w dzisiejszych czasach wcale nie straciły na aktualności.

Ile odcinków? 7 odcinków, około 45 minut każdy.

6. "Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker (Self Made)"

Kto występuje: Octavia Spencer, Blair Underwood, Tiffany Haddish, Carmen Ejogo.

Opis: Serial przedstawia historię Amerykanki, która samodzielnie dorobiła się milionów, budując przy tym kosmetyczne imperium i przełamując szereg barier. Walker udało się odnieść sukces - nie tylko stworzyła markę, która wprowadziła rewolucję na rynku produktów do pielęgnacji włosów Afroamerykanów, lecz także przyczyniła się do walki o sprawiedliwość społeczną.

Ile odcinków? 4 odcinki, około 50 minut każdy.

7. "Unorthodox"

Kto występuje: Aaron Altaras, Alex Reid, Amit Rahav, Aziz Dyab, David Mandelbaum, Delia Mayer.

Opis: Pragnąca określić siebie młoda kobieta opuszcza ultraortodoksyjną nowojorską społeczność żydowską i rozpoczyna nowe życie w Berlinie. Jednak gdy zaczyna kroczyć własną ścieżką, dopada ją przeszłość. Serial oryginalny Netflix inspirowany bestsellerem New York Timesa pod tytułem "Unorthodox" autorstwa Deborah Feldman.

Ile odcinków? 4 odcinki, około 55 minut każdy.