HBO GO: 12 wciągających seriali, od których nie można się oderwać

HBO, pionierska stacja telewizji dostępnej na życzenie. Co roku dostarcza nam wiele dobrych produkcji. Na samej stronie możemy sprawdzić najchętniej wybierane tytuły. Przejdziemy przez świat zakończonych już, kultowych produkcji jak "Gra o Tron", po zupełne świeżynki, które już podbiły serca widzów.

1. "Księga czarownic"

Kto występuje: Teresa Palmer, Matthew Goode, Aisling Loftus,Greg McHugh, Tanya Moodie, Sophia Myles.

Opis: Brytyjski serial, który jest luźną adaptacją serii powieści "Księga Wszystkich Dusz", Deborah Harkness'a. Główna bohaterka Diana Bishop, próbuje odkryć tajemnicę starego manuskryptu. Premiera II sezonu: 8 stycznia 2021 rok. Serial liczy 2 sezony.

2. "Gra o tron"

Kto występuje: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Maisie Williams.

Opis: Rewelacyjna adaptacja sagi George'a R. R. Martin'a. Opowieść o królestwie Westeros, w którym panuje walka o władze. Intrygi oraz zbrodnie są tu na porządku dziennym. Serial liczy 8 sezonów.

3. "30 srebrników"

Kto występuje: Eduard Fernández, Megan Montaner, Miguel Ángel Silvestre, Macarena Gómez, Pepón Nieto, Manolo Solo.

Opis: Hiszpańska produkcja. Historia opowiada o losach Księdza Vergara uciekającego przed swoją przeszłością. Szuka on schronienia w ramionach Diabła, który wymusza na nim odnalezienie skarbu: jednego z 30 srebrników, za które Judasz wydał Jezusa Chrystusa. Serial liczy 1 sezon.

4. 'Magicy V"

Kto występuje: Jason Ralph, Stella Maeve, Hale Appleman, Ajrun Gupta, Summer Bishil, Olivia Taylor Dudley.

Opis: Serial fantasy oparty na bestsellerowej serii książek Leva Grossmana. Quentin Coldwater (główny bohater) młody chłopak, który trafia do Akademii Magii i odkrywa, że świat z jego ulubionej powieści istnieje naprawdę i zagraża ludzkości. Serial liczy 5 sezonów.

5. "The Walking Dead"

Kto występuje: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Laurie Holden, Melissa McBride, Steven Yeun, Jon Bernthal.

Opis: Serial jest adaptacją komiksów o tym samym tytule. Opowiada o atakach zombie, które opanowują cały świat, a garstka ocalałych szuka bezpiecznego schronienia. Saga kończy się na drugiej części 10 sezonu, choć na całe szczęście, ku uciesze fanów, powraca z trzecią częścią 10 sezonu już na koniec lutego tego roku. Serial liczy 10 sezonów.

6. "Wataha"

Kto występuje: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk.

Opis: Historia Kapitana Wiktora Rebrow. Próbuje on rozwiązać tajemnicę zamachu bombowego, w którym zginęli jego przyjaciele ze Straży Granicznej w Bieszczadach. Serial liczy 2 sezony.

7. "Opowieść podręcznej"

Kto występuje: Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Max Mingnella, O-T Fagbenle.

Opis: Antyutopijna przyszłość. Główna bohaterka June Osborne, zostaje zmuszona do życia jako podręczna. Jej zadaniem jest urodzenie jak największej ilości dzieci. Serial liczy 3 sezony.

8. "Mroczne materie"

Kto występuje: Dafne Keen, Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, James McAvoy, Amir Wilson, James Cosmo.

Opis: Serial fantasy na podstawie powieści brytyjskiego autora Philipa Pullmana. Historia dwójki dzieci, które wyruszają w magiczną podróż przez równoległe wymiary

9. "Wampiry: Dziedzictwo III"

Kto występuje: Danielle Rose Russell, Kaylee Bryant, Jenny Boyd, Matthew Davis, Aria Shahghasemi, Quincy Fouse.

Opis: Trzecia odsłona serialu fantasy. Opowiada historie nastolatków obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczących się w szkole założonych przez Salvatore. Jest to kontynuacja kultowych serii "Pamiętniki Wampirów" i "The Originals". Serial liczy 3 sezony. Premiera: 22 stycznia 2021roku

10. 'Westworld"

Kto występuje: Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Rodrigo Sontoro, Shannon Woodward, Ingrid Bols? Berdal.

Opis: Serial science fiction. Pewien naukowiec stwarza futurystyczny park rozrywki. Jest on zamieszkały przez "hosty" posiadające sztuczną inteligencję. Niektóre z nich zyskują co raz większą kontrolę nad własną egzystencją. Serial liczy 3 sezony.

11. "Ślepnąc od świateł"

Kto występuje: Kamil Nożyński, Jan Frycz, Robert Więckiewicz, Janusz Chabior, Marta Malikowska, Cezary Pazura.

Opis: Polski serial oparty na motywach bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Opowiada o losach Kuby (Kamil Nożyński), z perfekcyjnie poukładanym życia dilera. Dario (Jan Frycz), gangster starej daty, po ukończeniu odsiadywania wyroku w więzieniu wychodzi na wolność. Ich losy wkrótce się przetną co doprowadzi do zachwiania świata, który stworzył sobie Kuba

12. "Des"

Kto występuje: David Tennant, Jason Watkins, Daniel, Mays, Ron Cook, Barry Ward, Chanel Cresswell.

Opis: Brytyjska produkcja trzyczęściowego miniserialu opartego na faktach. Jest to historia seryjnego mordercy, który przez 5 lat bezkarnie mordował w swoim mieszkaniu chłopców i młodych mężczyzn.