7 ciekawostek o Philu Collinsie

Phil Collins urodził się 30 stycznia w 1951 roku w Londynie. Dzięki swojemu talentowi i międzynarodowej popularności zespół Genesis stał się jednym z filarów początkującej stacji telewizyjnej MTV. Swą popularność, szczególnie solową, zdobył nagrywając takie przeboje jak "In The Air Tonight" i "Don't Care Anymore", które były wynikiem jego przeżyć podczas pierwszego rozwodu. Do dziś jego twórczość przyprawia nas o uśmiech i odrobinę nostalgii. W dniu jego 70. urodzin mamy dla was kilka ciekawostek związanych z artystą.

1. Nagrody

W 1984 rouky dostał nominację do Oscara za muzykę do filmu "Against all Odds". Pomimo swych chęci i obecności na gali nie został zaproszony do wykonania własnego utworu, gdyż członkowie akademii nie wiedzieli, kim on jest. Utwór wykonała Ann Reinking. Później przez jakiś czas podczas swych koncertów przed wykonaniem piosenki zaczynał słowami.

Nie ma dziś z nami Pani Ann Reinking, domyślam się więc, że sam muszę zaśpiewać swoją piosenkę.

2. Aktorstwo

W 1985 roku wystąpił gościnnie w jednym z odcinków "Miami Vice".

3. Live Aid

Pozostając przy roku 1985, Phil jako jedyny artysta wspierający koncerty Live Aid, zbierających fundusze dla głodujących w Etiopii, uczestniczył w obydwu, zarówno na Stadionie Wembley w Anglii, jak i na JFK Stadium w Filadefii.

4. Aktywista

Jest obrońcą praw zwierząt i w 2005 roku przekazał podpisane przez siebie pałeczki do gry na perkusji fundacji PETA na rzecz kampanii przeciwko Kentucky Fried Chicken.

5. "Kevin sam w domu"

Odrzucił rolę Harry'ego w filmie "Kevin sam w domu".

6. "Tarzan"

Nagrał hiszpańską wersję "You'll be in my heart" do filmu Disneya "Tarzan".

7. Problemy zdrowotne

W 2003 roku w związku z utratą słuchu w jednym uchu odbył swoją pierwszą pożegnalną trasę pod nazwą "First Final Farewell Tour".