10 najlepszych coverów w wykonaniu Adama Lamberta

Adam Lambert podczas swojej ponad 10-letniej kariery, lubił niejednokrotnie składać hołd artystom, którzy wpłynęli na jego brzmienie, gust muzyczny, jak i samą miłość do muzyki. Jest mistrzem w adaptacji znanych utworów. Dziś z okazji jego urodzin, mamy dla was 10 najlepszych coverów w jego wykonaniu.

10. David Bowie - "Let's Dance"

Utwór wykonany na koncercie charytatywnym w 2013 roku. Aksamitne brzmienie głosu Lamberta z mistrzowskimi umiejętnościami Chic Nile'a Rodgersa, zapada w pamięć jako jeden z najlepszych wykonań wokalnych artysty.

9. Rihanna - "Stay"

Cover ballady "Stay" wykonany podczas trasy koncertowej "We Are Glamily" w 2013 roku. Przy akompaniamencie jedynie fortepianu i kilku lekkich bębnów, gwiazda poraża głębią swego głosu.

8. Led Zeppelin - "Whole Lotta Love"

Podczas programu "American Idol", Adam Lambert, świetnie połączył swój nowoczesny styl glam-rock z wczesnymi brzmieniami metalu. Jego zdolność wchodzenia na wysokie tony, pozostawiając mocny rockowy klimat, zadziwiła widzów jak i samych jurorów programu.

7. T. Rex - "20th Century Boy"

Podczas trasy koncertowej w 2010 roku "Glam Nation", artysta kolejny raz udowadnia, że zasługuje na miano gwiazdy rock'a. Jest to ponowny singiel, który wydaje się być stworzony właśnie dla niego.

6. Lady Gaga - "Marry the Night"

Adam Lambert, to nie tylko mocne brzmienie. Podczas debiutu w 5. Sezonie "Glee", wciela się w rolę Elliota "Gwiezdnego dziecka". Powala na łopatki całą aranżacją występu i genialnym wykonaniem kawałka Lady Gaga'i.

5. Tears for tears - "Mad World"

Ciężko jest pobić już dobrze zapamiętany cover tego utworu w wykonaniu Gary Jules, lecz Lambert, dokładając wszelkiej staranności i ogromu emocji w wykonie, dokonuje niemal niemożliwego. Właśnie to wykonanie stało się nie tylko jednym z lepszych cover'ów w "American Idol", ale i w całej karierze

4. Bob Marley & the Wailers - "Is This Love"

Adam Lambert udowadnia, że nie ma znaczenia czy weźmie się za klasyki rocka, muzykę pop czy ballady. Niczym kameleon zmieniający wygląd, przeplata nas przez swoją niekończącą się gamę wokalną.

3. Cher - "Believe"

Podczas 41. Ceremonii "Kennedy Center Honor", miał zaszczyt wystąpić przed jedną ze swoich idolek Cher. Jego balladyczny cover "Believe", doprowadził wszystkich, włączając w to autorkę singla, do łez.

2. Johnny Cash - "Ring of Fire"

Jedną z cenniejszych rzeczy w coverowaniu utworów, jest możliwość całkowitego obnażenia klasycznego brzmienia i tchnięcie w kawałek własnej interpretacji. Lambert dokonał właśnie tego, podczas "American Idol", zabierając singlowi posmak country, wstawiając w zamian bliskowschodnie brzmienie i wysokie nuty głosowe.

1. Queen - "Bohemian Rhapsody"

Lista najlepszych przeróbek muzycznych Adama Lamberta, nie przeszłaby, choć bez jednego kawałka Queen w jego wykonaniu. To właśnie od "Bohemian Rhapsody" wszystko się zaczęło podczas przesłuchań do "American Idol".