"Bridgertonowie": 7 seriali, które również mogą Ci się spodobać

"Bridgertonowie" to serial Netflksa, który pojawił się na platformie pod koniec ubiegłego roku, a już cieszy się niesłabnącą popularnością. Sam Netflix podaje, że w zaledwie niecały miesiąc pobił "Wiedźmina" w walce o miano najczęściej oglądanego serialu. Mamy dla was zestawienie 7 produkcji podobnych do "Bridgerton", które również was zachwycą.

1. "Outlander"

Kto występuje: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies, Graham McTavish, Gary Lewis, Duncan Lacroix.

Opis: Główna bohaterka Claire Randall (Caitriona Balfe), jest brytyjską sanitariuszką żyjącą w latach 40. XX wieku. Niespodziewanie podczas urlopu z mężem w Szkocji, odkrywa gigantyczny głaz na wzgórzu, który przenosi ją w lata 40. XVIII wieku. W roku 1743 trafia w sam środek konfliktu angielsko-szkockiego, stając po stronie szkockiej. Narastające napięcie po obu stronach, prowadzi do wybuchu powstania jakobitów. Oprócz problemów politycznych i przystosowań do nowych realiów Clair męczy również konflikt wewnętrzny. Jamie Fraser (Sam Heughan). Szkot, który niejednokrotnie wybawia ją z opałów, zaczyna rozpalać w niej miłość. Główna bohaterka stoi przed wyborem powrotu do XX wieku i męża, a pozostaniem W XVIII wieku, u boku mężczyzny, który zdaje się być miłością jej życia.

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix.

2. "Poldark - Wichry losu"

Kto występuje: Aidan Turner, Eleanor Tomiinson, Heida Reed, Luke Norris, Jack Farthing, Ruby Bentall.

Opis: XVIII wiek i czas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Główny bohater Ross Poldark (Aidan Turner), jest młodym szlachcicem, który pozostawia swą ukochaną Elizabeth (Heida Reed) i wyrusza na wojnę. Po powrocie do rodzinnej Kornwalii czekają na niego same złe wiadomości. Zmarł mu ojciec, który pozostawia niszczejącą posiadłość, a jego miłość jest zaręczona z innym. Młody szlachcic postanawia ułożyć sobie życie na nowo i odzyskać ukochaną, bądź zapomnieć o niej na zawsze.

Gdzie mogę obejrzeć? VOD

3. "Telefonistki"

Kto występuje: Blanca Suárez, Nadia de Santiago, Ana Polvorosa, Maggie Civantos, Marti?o Rivas, Concha Velasco.

Opis: Hiszpański serial, którego fabuła dzieje się w Madrycie w 1928 roku. Jedną z najnowocześniejszych branż jest firma telekomunikacyjna. Cztery, początkowo obce sobie kobiety, poprzez wspólną pracę, zaczynają się ze sobą przyjaźnić. Mimo, że każdą z nich dzieli niemal wszystko, to znajdują wspólny cel i zaczynają o niego walczyć. Serial opowiada nie tylko o miłości, przyjaźni i pracy, ale przede wszystkim o kształtowaniu się praw kobiet w przedwojennej Europie.

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix.

4. "Nędznicy"

Kto występuje: Lily Collins, Dominic West, Dvid Oyelowo, Adeel Akhart, Emma Fielding, Olivia Colman.

Opis: "Les Misérables" to powieść Victor'a Hugo, którą adaptowano na świecie już ponad 30 razy. Były spektakle, filmy i seriale. Historia dzieje się w czasach społecznego niepokoju w XIX wieku we Francji. Francuski kryminalista, Jean Valjean (Dominic West), trafia do więzienia za kradzież chleba. Po wyjściu z aresztu, mimo szczerych chęci czynienia dobra, zderza się z trudną drogą do jej osiągnięcia.

Gdzie mogę obejrzeć? VOD.

5. "Targowisko próżności"

Kto występuje: Olivia Cooke, Tom Bateman, Lauren Crace, Claudia Jessie, Michael Plain, Toby Williams.

Opis: Brytyjski miniserial, który jest luźną adaptacją powieści William'a Makepeac'a Thackeray'a. Czasy wojen napoleońskich. Główna bohaterka Becky Sharp (Olivia Cooke), jest młodą i bystrą córką malarza i baletnicy. Przepełnia ją determinacja do zmiany statusu społecznego i nie zawaha się zrobić wszystkiego, co by jej w tym pomogło.

Gdzie mogę obejrzeć? HBO GO, Player.pl.

6. "Bazar de la Charité"

Kto występuje: Audrey Fleurot, Julie de Bona, Camille Lou, Gilbert Melki, Josiane Balasko, Antoine Dulery.

Opis: Historia oparta na prawdziwym wydarzeniu jakim był pożar na bazarze w Paryżu 4 maja 1897 roku. Główna bohaterka, Adrinne de la Lenverpré (Audrey Fleurot), jest kobietą z wyższych sfer, szukającą ucieczki od męża tyrana. Marc-Antoine de Lenverpré (Gilbert Melki), jest kandydatem na senatora. Gdy wybucha pożar, główna postać opuszcza targowisko, zaś jej siostrzenica wraz z powierniczką są w samym centrum ognia. Fabuła krąży, więc między pożarem i jego następstwami.

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix.

7. "Grace i Grace"

Kto występuje: Sarah Gadon, Anna Paquin, Edward Holcroft, Zachary Levi, Kerr Logan, David Cornenberg.

Opis: Rok 1843. Główna bohaterka, Grace Marks (Sarah Gadon), zostaje skazana za morderstwo pracodawcy, na dożywocie. Dziewczyna jednak nic nie pamięta z felernego dnia. Grace posiada swoich zwolenników, którzy wierzą w jej niewinność. By móc to udowodnić, angażują specjalistę od chorób umysłowych. Czy uda mu się dotrzeć do prawdy?

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix