10 najbardziej romantycznych przebojów na Walentynki

Wielkimi krokami zbliża się 14 lutego i Walentynki, a Ty nie pomyślałeś/pomyślałaś jeszcze o aranżacji muzycznej tego wieczoru? Nic się nie martw. Mamy dla Ciebie zestawienie najbardziej miłosnych kawałków, które umilą Twoją niespodziankę dla ukochanej/ukochanego. Oto nasze 10 propozycji, które sprawdzą się na najbardziej nastrojowy dzień roku.

1. Michael Bolton - "When a Man Loves a Woman"

Michael Bolton znany jest ze swych piosenek o miłości. Jednak jego największym przebojem jest utwór "When a Man Loves a Woman" nagrany w 1991 roku. Do dziś słysząc jego wykonanie, mamy ochotę po prostu się zatrzymać i po delektować brzmieniem jego głosu. Jest to również jeden z kawałków chętnie wybierany i wykonywany w wielu talent-show na całym świecie.

2. Elvis Presley - "Can't Help Falling in Love"

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć Króla Rock'n'Rolla. Elvis Presley, na którego widok kobiety mdlały, a mężczyźni chcieli wyglądać jak on. Niezapomniany artysta, który jeden z większych swoich przebojów nagrał w 1961 roku. Jego głos do dziś jest niedoścignionym wzorem. Ta aranżacja jest tak dobra, że nawet artyści wielkiego formatu o własnym dorobku jak U2, Julio Iglesias czy Bob Dylan, chętnie próbują swoich sił z własną interpretacją utworu.

3. Sinéad O'Connor - "Nothing Compares 2 U"

Singiel "Nothing Compares 2 U" w oryginale nagrany w latach 80. przez Prince'a. Jednak to wykonanie Sinéad O'Connor z 1990 roku, przyniosło mu większą sławę, którą cieszy się do dziś. Jest to największy przebój wokalistki, jaki kiedykolwiek nagrała.

4. Whitney Houston - "I Will Always Loves You"

Utwór specjalnie wybrany z twórczości Dolly Parton i zaaranżowany przez cudowną Whitney, która tchnęła w niego nowe życie. Singiel w jej wykonaniu został nagrany w 1992 roku na potrzeby filmu "Bodyguard". Zachwyca swą prostotą i mocnym głosem piosenkarki.

5. Céline Dion - "The Power of Love"

Mamy przed sobą kolejny cover, który dzięki nowemu brzmieniu zyskał ponadczasową sławę. Pierwotnie nagrany przez Jennifer Rush w 1984 roku. Niejednokrotnie adaptowany przez wielu artystów, ale to właśnie głos Céline sprawił, że jest on najbardziej kojarzony z kanadyjską wokalistką.

6. Elton John - "Can You Fell The Love Tonight"

Kawałek ze ścieżki dźwiękowej "Król Lew" z roku 1994. Autor, który w swym dorobku sprzedał ponad 300 milionów egzemplarzy swoich płyt. Na wielu z nich pojawiło się całkiem sporo miłosnych brzmień, jednak ten singiel jest jednym z ważniejszych w karierze brytyjskiej ikony wolności. Został on za niego nagrodzony Oscarem w kategorii Najlepszej Oryginalnej Muzyki Filmowej.

7. Stevie Wonder - "Isn't She Lovely"

Mamy dla Was też nieco bardziej skoczną miłosną piosenkę. Przedstawicieli muzyki soul nagrał wspaniały utwór "Isn't She Lovely" w 1976 roku. Piękna opowieść mężczyzny zauroczonego kobietą, który pragnie jedynie wyrażać zachwyt i emocje, jakie w nim wywołuje. Numer muzyczny, bez którego ciężko sobie wyobrazić romantyczny wieczór.

8. Seal - "Kiss From a Rose"

Przepełniony emocjami i przyprawiający o dreszcze singiel nagrany w 1994 roku. Został on ponownie nagrany rok później do filmu "Batman Forever". Pełne pasji i czułości wykonanie, które świetnie dopełni każdą namiętną chwilę we dwoje.

9. Sting - "Shape of My Heart"

W naszym zestawieniu mamy wiele romantycznych przebojów wydanych w latach 90. Dlatego też nie mogło zabraknąć Stinga z utworem "Shape of My Heart". Kawałek nagrany w 1993 roku. Obok zakochanych par, docenili go również producenci filmowi, którzy wykorzystali singiel do zamknięcia filmu "Leon Zawodowiec" z Jean Reno i Natalie Portman w rolach głównych.

10. Varius Manx - "Piosenka Księżycowa"

W naszej liście hitów na walentynki nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Zespół muzyczny założony w 1989 roku w Łodzi, posiada na swym koncie wiele dobrych brzmień. Jednak jednym z bardziej cenionych jest "Piosenka Księżycowa" wydana w 1994 roku. Do dziś podbija serca każdego kolejnego pokolenia Polaków.