HBO GO: 10 nowych filmów, które musisz zobaczyć [LUTY 2021]

Dla wszystkich fanów kina, HBO przygotowało prawdziwą ucztę dla zmysłów. Część z premierowych tytułów jest Wam dobrze znana, jak "Titanic", czy "Kocha, lubi, szanuje", lecz znajdą się na tej liście zupełnie nowe produkcje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 filmów, które warto zobaczyć.

1. "Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Uniwersum DC. Kontynuacja historii Harley Quinn (Margot Robbie), która stara się uporać z uczuciami po rozstaniu z "Panem J", czyli Jokerem. W trakcie leczenia ran i uwalnianiem swego temperamentu w mieście Gotham napotyka na swej drodze cztery różne kobiety. Każda z innym bagażem doświadczeń i problemów. Jednak misja eliminacji, jak się okazuje, wspólnego wroga, potrafi scalić nawet największe przeciwieństwa.

2. "Młoda Juliette"

Dojrzewanie bywa trudne. Historia 14-letniej Juliette (Alexane Jamieson), która mieszka jedynie z bratem i ojcem we francuskojęzycznym mieście Quebec w Kanadzie. Z tęsknoty za mamą, która przeniosła się do Nowego Jorku, by realizować się zawodowo, zaczyna przybierać na wadze. Chcąc jednak zyskać aprobatę rówieśników i matki, jak i stworzyć związek z wymarzonym chłopakiem, zaczyna gubić się na kim najbardziej może i powinna polegać. Komedia z elementami dramatu ukazująca pogoń za marzeniami.

3. "Skazani na siebie"

Rok 2020 był zaskakującym pod wieloma względami. Niektórzy postanowili w fabularny sposób przedstawić część z zeszłorocznych wydarzeń. Gdy para Linda (Anne Hathaway) i Paxton (Chiwetel Ejiofor) postanawiają się rozstać, następuje zamknięcie wszystkiego i wszystkich w związku zakażeniem COVID-19. Muszą więc pozostać we wspólnym mieszkaniu w Londynie. Ona zajmująca wysokie stanowisko w marketingu, on z kryminalną przeszłością i na przymusowym urlopie. By przetrwać razem w czterech ścianach, będzie potrzebna odrobina poezji i duże ilości wina. Chęć współistnienia z szacunkiem do siebie, sprawia, że na nowo odnajdują w sobie wewnętrzny luz. Tylko czy nie przerodzi się on w zbyt dużą lekkomyślność? Jednak planowanie włamania i kradzieży biżuterii, to niecodzienny sposób na uzyskanie niewielkiej ilości adrenaliny w życiu.

4. "Skok"

Okres zimnej wojny. Rok 1970 i Święto Dziękczynienia. Opowieść niedoszłego uciekiniera Simasa Kudrika, który pragnąc wyzwolić się od autorytarnego reżimu, przeskakuje ze swej litewskiej łodzi rybackiej, na amerykańską łódź. Ku swemu nieszczęściu, amerykanie wydają go sowietom. Film oparty na prawdziwej historii, z materiałami archiwalnymi w tle.

5. "Dopóki ślub na nie rozłączy"

Hiszpańska produkcja inspirowana amerykańskim filmem "Powiedz Tak". Opowieść Marine (Belén Cuesta) z zawodu planerka ślubna. Ceni sobie beztroskę i wolność w odróżnieniu od swych klientów. Poznaje jednak przystojnego Carlosa (Álex Garcia), w którym się zakochuje. Jedyny problem w tym, że jest on zaręczony z jej przyjaciółką z dzieciństwa. Jak by tego było mało, to do Marine należy organizacja całego wesela. W takim miłosnym trójkącie coś z pewnością pójdzie nie tak.

6. "Kłamstwo doskonałe"

Gwiazdorska obsada thrillera, w którym inteligentne kłamstwo gra pierwszą rolę. Owdowiała milionerka Betty McLeish (Helen Mirren), napotyka na swej drodze Roya Courtnaya (Ian McKellen). Ich spotkanie nie jest jednak takie przypadkowe, jak mogłoby się wydawać. Roy ma szereg sztuczek, którymi próbuje omamić Betty, lecz ona dobrze zna tą grę. Z zapartym tchem przechodzimy przez wszystkie ich sekrety, które do samego końca trzymają widza w napięciu. 

7. "Doktor Sen"

Kontynuacja kultowego filmu "Lśnienie" na podstawie powieści Stephena Kinga. Danny Torreance (Ewan McGregor), po 40-latach, nadal nie jest w stanie uporać się z traumą z dzieciństwa. Gdy na jego drodze staje odważna Abra (Kyliegh Curran), udowadnia, że również ma niezwykłe zdolności. We dwójkę będą musieli stawić czoła kultowi Prawdziwy Węzeł, którego członkowie dążą do nieśmiertelności.

8. "Tolkien"

Wszyscy dobrze znamy sagę "Władca Pierścieni" jak i imię autora powieści J. R. R. Tolkien. Jaka jednak była jego inspiracja do stworzenia takich dzieł? Możemy się tego dowiedzieć z produkcji filmowej, ukazującej najważniejsze lata pisarza. Tolkien (Nicholas Hoult) po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie poznaje miłość, przyjaźń, a także zaczyna kreować w sobie artystyczną inspirację. Moment wybuchu I Wojny Światowej i rozłąką z Edith Bratt (Lily Collins) jego ukochaną, prowadzą do napisania słynnej sagi.

9. "Sny Ptasznika"

Mamy końcówkę XIX wieku. Wyspy Owcze, a na nich mężczyzna Esmar (Rudi K?hnke) i jego żona Johanna (Vigdis Eliesersdóttir Hentze Bj?rck). By móc przetrwać i pozostać na wyspie, muszą wydać na świat syna. Czas ucieka, a na świat przychodzi trzecia córka. Johanna za radą przyjaciółki Livi (Livia Millhagen), postanawia zajść w ciąże z innym mężczyzną. Wszystko po to by ratować rodzinę. Czy jednak wie, jakie mogą być konsekwencje jej działań? Musicie się sami o tym przekonać.

10. "Umrzesz w wieku 20 lat"

Na świat przychodzi Muzamil (Moatasem Rashed). Wkrótce po jego narodzinach, zostaje rzucona na niego klątwa, która mówi "Chłopiec umrze w wieku 20 lat". Ojciec dziecka nie mogąc znieść tej informacji, opuszcza Al Jazira w Sudanie. Pozostawiaja małego pod opieką matki. Gdy Muzamil dorasta, nie pozwala sobie na marzenia i snucie planów na przyszłość. W dniu jego 19 urodzin poznaje mądrego i dobrego mężczyznę, który dodaje mu wiary i nadziei na lepszą przyszłość.