10 najbardziej energetyzujących utworów do sprzątania

Znasz to uczucie, gdy mija tydzień i wypadałoby ponownie ogarnąć swoje cztery kąt? Odkładasz to jak najdłużej się da, ale czas ucieka i nie ma nikogo, kto by Ciebie w tym wyręczył. Na szczęście artyści postanowili nagrywać również pobudzające kawałki, przy których od razu jakoś łatwiej się odkurza. Oto nasz TOP 10 utworów do sprzątania.

1. Space Girls - "Wannabe"

Mocny debiut tego girlsbandu zaczął się właśnie od singla "Wannabe", wydanego 8 lipca 1996 roku. Piosenka należy do klasyków lat 90. XX wieku. Stworzenie dziewczynom tego, można by powiedzieć, perfekcyjnego brzmienia, zajęło zaledwie 20 minut.

2. Beyoncé - "Crazy in Love"

Pierwszy solowy kawałek, promujący również album, został wydany 18 maja 2003 roku. Od razu został wciągnięty na listę 500 Najlepszych Utworów Wszechczasów magazynu Rolling Stone i został okrzyknięty najlepszą kompozycją dekady. Gościnnie występuje Jay-Z, któremu wymyślenie swoich rapowych wstawek, zajęło całe 10 minut.

3. Bon Jovi - "Livin' On a Prayer"

Drugi singiel artysty został wydany 13 grudnia 1986 roku. Mimo że Bon Jovi początkowo nie był z niego zadowolony, a wręcz wolał go ukryć. Z pomocą jednak pojawił się Richie Sambora, który namówił muzyka, by ukazał się on na płycie "Slippery When Wet". Jak już dziś wiemy, wyszło mu to na dobre. W 2006 roku, w głosowaniu internautów, kompozycja została wybrana numerem 1 "100 Największych Przebojów lat 80".

4. Elton John - "I'm Still Standing"

Najbardziej barwna postać brytyjskiego show-biznesu. Ma na koncie wiele przebojów, głównie dlatego, że każda pisana była od serca i z dodatkiem własnych przeżyć. Utwór "I'm Still Standing" został wydany 3 lipca 1983 roku i nawiązuje do jego poczucia odrzucenia, ale daleko mu do załamania.

5. Michael Jackson - "Beat It"

Bezapelacyjny Król muzyki Pop. Singiel "Beat It" wydany 14 lutego 1983 roku, pochodzi z płyty "Thriller", która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najlepiej sprzedająca się pozycja wszechczasów. Sam utwór zdobył dwie nagrody Grammy i dwie American Music Awards.

6. Destiny's Child - "Survivor"

"Survivor" to nagranie z 2001 roku. Twórcami tekstu są Beyoncé, jej ojciec oraz Anthony Dent. Kompozycja dla byłych członkiń formacji, okazała się dotkliwa. Odebrały ją bardzo personalnie z uwagi na tekst piosenki i klip. Poruszyło je to do tego stopnia, że postanowiły wnieść pozew przeciwko artystce.

7. Kenny Loggins - Footloose

Utwór amerykańskiego piosenkarza, Kenny Loggins, został wydany 28 stycznia 1984 roku. Jego brzmienie możemy usłyszeć w filmie o tym samym tytule z 1984 roku. Kawałek dotarł na 1. miejsce notowania Billboard Hot 100.

8. Ricky Martin - "Livin' la Vida Loca"

Singiel promujący pierwszy anglojęzyczny krążek portorykańskiego wokalisty. Wydany w 1999 roku. Dzięki tej kompozycji otworzyły się przed nim drzwi do światowej kariery i zapoczątkował tym samym boom na muzykę latin-pop. Piosenka otrzymała 4 nominacje do nagrody Grammy.

9. The Black Eyed Peas - "Hey Mama"

Bardzo energetyzujący utwór, nagrany dzięki amerykańskiej formacji 12 stycznia 2004 roku. W tym samym roku zespół wspierał kampanie prezydencką Johna Kerry'ego. Ciekawe czy on sam codziennie rano zagrzewał się brzmieniem "Hey Mama" do walki o najwyższy urząd w kraju.

10. Backstreet Boys - "Everybody"

Jeden z klasyków lat 90. wydany 30 czerwca 1997 roku. Plakat z członkami grupy, wisiał na ścianie, prawdopodobnie w każdym domu, w którym mieszkała nastolatka. Album, na którym znalazł się przebój "Everybody" uzyskał status platynowej i sprzedał się w ponad 28 mln egzemplarzy płyt.