5 ciekawostek o serialu "Rodzina Zastępcza"

Piosenkę z czołówki Seweryna Krajewskiego "Z jednej tkaniny wszyscy jesteśmy.", raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. W serialu emitowanym w latach 1999-2009 wystąpiła cała plejada gwiazd, od najstarszych i już dobrze znanych widzom, do tych najmłodszych dopiero stawiających pierwsze kroki. Ale co działo się na backstage'u i kto zaszedł daleko? Mamy dla Was 5 faktów, o których mogliście nie wiedzieć.

1. Maryla Rodowicz

Postać cioci Uli (Maryla Rodowicz) była z początku rolą jedynie gościnną. Jednak jej energia i chemia, jaką wniosła na w rodzinę Kwiatkowskich, sprawiła, że Ula została stałą bohaterką serii.

2. Plan filmowy

Pierwsze mieszkanie rodziny Kwiatkowskich, które mieściło się w bloku, było scenografią wybudowaną w studiu filmowym.

3. Walka z chorobą nowotworową

Anna Kwiatkowska, w której rolę wcieliła się Gabriela Kownacka, zniknęła na pewien czas z serialu. Widzom przedstawiono, że Anka jest w delegacji, gdy w rzeczywistości walczyła z rakiem piersi, którego zdiagnozowano u niej w 2004 roku. Aktorka zmarła 30 listopada 2010 roku. 

4. Wschodzące gwiazdy

Znani dziś z zupełnie innych ról, swoje pierwsze kroki stawiali właśnie w "Rodzinie Zastępczej". Mowa tu między innymi o Wiktorii Gąsiewskiej, Adamie Zdrójkowskim i Julii Wróblewskiej. Jak wiemy obecnie Wiktorię i Adama łączy dziś miłość, ciekawe czy już na planie serialu jako dzieci się lubili?

5. Lokalizacja filmowania

Wszystkie odcinki, wszystkich sezonów były kręcone jedynie w Warszawie. "Rodzina zastępcza" to jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali. Powstało 329 odcinków.