5 ciekawostek o przeboju "Joyride" Roxette

Singiel "Joyride" ukazał się 27 lutego 1991 roku. Utwór promował trzeci studyjny album grupy Roxette o tym samym tytule. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o tym wielkim przeboju.

1. Tekst piosenki

Per Gessle napisał tę piosenkę dla swojej dziewczyny. Wrócił późno do domu, a ona zostawiła na swoim fortepianie notatkę z napisem "Hej din tok, jag alskar dig", co po szwedzku oznacza "Cześć, głupcze, kocham cię". Gessle użył tego fragmentu w piosence.

2. Odmienne zdania

Gessle i Marie Fredriksson, wiedzieli, że chcą, aby był to był pierwszy singiel z albumu "Joyride", ale ich wytwórnia, EMI, nie zgodziła się z tym. Sądząc, że utwór byłby zbyt ryzykowny, wytwórnia poleciła balladę "Spending My Time" jako pierwszy singiel w USA. Na szczęście duet odmówił ustąpienia, a "Joyride" stało się czwartym z rzędu hitem numer 1. Jeśli chodzi o "Spending My Time", był to ich pierwszy singiel z listy przebojów, który ominął Top 30.

3. Tytuł singla i albumu

Tytuł albumu został zainspirowany wywiadem z Paulem McCartneyem, w którym opisał pisanie piosenek z Johnem Lennonem jako "długą przejażdżkę". Gessle wspomina:

W tamtym czasie byliśmy w połowie nagrywania i szukałem zabawnego, pozytywnego tytułu dla albumu. "Joyride" wydawało się idealnym słowem".

4. "Beverly Hills 90210"

Utwór został wykorzystany między innymi w odcinku "Pass, Not Pass." serialu "Beverly Hills 90210"

5. Inspiracje

Gessle zdecydował się dodać gwizd do melodii po obejrzeniu filmu "Monty Python Life of Brian", w którym znajduje się ciężki do wygwizdania utwór "Always Look On The Bright Side Of Life". Per powiedział magazynowi Billboard:

To ja gwizdałem w "Joyride". Podchodziłem do tego 12 razy, ale w końcu się udało!