5 ciekawostek o Thomasie Andersie

Modern Talking, to niemiecki duet założony w 1983 roku. Jednym z jego wokalistów jest Thomas Anders, który poza byciem piosenkarzem, jest również kompozytorem i producentem muzycznym. Duet zasłynął w latach 80. wykonując utwory w języku angielskim. Dziś w dniu 58. urodziny Thomasa, przygotowaliśmy dla Was pięć faktów z jego życia, o których mogliście nie mieć pojęcia.

1. Pierwsze kroki na scenie

W wieku 17 lat wydał swój pierwszy album, którego materiał zebrał podczas występów na lokalnych festynach.

2. Wsparcie rodziny

Szansę na koncertowanie - do piwa i kiełbaski - dostał dzięki swemu ojcu, który wówczas był działaczem politycznym na szczeblu samorządowym. Umieszczał syna na różnego rodzaju kiermaszach, by ten mógł obcować ze sceną i widownią już od najmłodszych lat.

3. Konkurs talentów

Thomas wygrał konkurs młodych talentów zorganizowany przez Radio Luxemburg. Zapoczątkowało to jego karierę na dobre i dało szansę na podpisanie kontraktu z wytwórnią CBS.

4. Konflikt z żoną

Ówczesna żona artysty, Nora-Isabelle Balling nie przepadała za jego karierą muzyczną w duecie Modern Talking, co w rezultacie wpłynęło na jego rozpad w 1987 roku. Gdy w 1998 roku ponownie zaczęli współpracować, rok później Thomas wziął rozwód.

5. Kariera aktorska

Anders ma w swoim dorobku kilka występów aktorskich. Między innymi w 1994 roku grał w mrocznym filmie "Stockholm Marathon", a także telewizyjnym kryminale "Mühle - Dame - Mord" z 2001 roku.