Netflix: 5 nowych filmów, które musisz zobaczyć [MARZEC 2021]

W marcu na Netfliksie, każdy znajdzie coś dla siebie. Platforma przygotowała dla Was, aż 100 nowych seriali i filmów. Znajdzie się coś dla fanów dokumentów, kina akcji oraz najmłodszych widzów. Specjalnie dla Was wybraliśmy 5 produkcji, które musicie zobaczyć.

1. "Biggie: I Got a Story to Tell" (Premiera: 1 marca)

Jeśli są z nami fani hip-hopu, to ten film będzie pozycją obowiązkową. Dokument o amerykańskim raperze, który jest uważany za jednego z najważniejszych artystów tego gatunku. Dokładna historia gwiazdy, która pokaże drogę Notoriousa B.I.G. od przestępstwa do tytułu Króla Rapu. Reżyser Emmett Malloy dostarczy fantastycznych ujęć, szczerych wywiadów oraz fragmenty nagrań od najbliższej rodziny.

2. "Moxie" (Premiera: 3 marca)

Amy Poehler znana z takich ról jak, zwariowana mamuśka we "Wrednych dziewczynach" czy też idealistycznej urzędniczki z "Parks and Recreation". Niezwykle ciepła i uśmiechnięta postać, która tym razem stanie po obu stronach kamery, by opowiedzieć o feminizmie. Historia 16-letniej Vivian (Halley Robinson), która mając dość seksistowskich zachowań kolegów ze szkoły, postanawia iść za przykładem buntowniczej postawy swojej matki (Amy Poehler) i anonimowo publikuje manifest pod tytułem "Moxie".

3. "Sentinelle" (Premiera: 5 marca)

Francuska produkcja z kinem akcji. Tym razem w roli głównej mamy Klarę (dziewczynę Bonda, Olga Kurylenko), która był tłumaczką we francuskiej armii. Po powrocie z Syrii boryka się z PTSD. Pomaga jej w tym siostra Tania, lecz sielanka nie trwa dług. Siostra zostaje zamordowana, a Klara zamienia ścigać rosyjską mafię, która za nią stoi.

4. "Dzień na Tak" (Premiera: 12 marca)

Czas na prawdziwe kino familijne. Każdy rodzic zna konsekwencje mówienia "NIE" swoim dzieciom. Tylko jak znaleźć złoty środek wychowawczy i nie stać się jak sowi rodziciele. Dla trójki rodzeństwa będzie to wyjątkowy dzień, bo na wszystko, co będą chcieli zrobić, usłyszą "TAK".

5. "Audrey" (Premiera: 14 marca)

W marcu będziecie też mogli bliżej poznać historię ikony kina Audrey Hepburn. Emocjonalna przejażdżka będzie przeplatana niepublikowanymi materiałami filmowymi, wywiadami z synem aktorki oraz byłą dyrektorką kreatywną Givenchy. Nad całością narracji będzie czuwał były projektant Tiffany & Co., który był wieloletnim przyjacielem filmowej Holly Golightly ze "Śniadania u Tiffany'ego".